Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  9 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Czy moglby mi ktos pomoc to rozwiazac? Preferuje kontaktw pw.
rysunkowe zadania moga byc bez problemu zrobione w paincie.

5 Zapisz rownania reakcji chemicznych z ktorych mozna zrealizowac parametry:
a) propan-1 01----->propanol
b) etan-----> kwas etylowy
c) fenolan potasu----> fenol
d) but-2-en----> butano-2,3-diol 6

6 Podaj wzory strukturalne i nazwy systematyczne co najmiej 5 kwasow karboksylowych o wzorze ogolnym C6H13COOH

7 napisz rownania reakcji chemicznych
a) monochlorowanie etanu w obecnosci swiatla
b) nitrowanie benzanu
c) katalityczne przylaczanie wody do etylu
d) kontrolowane odwodoronienie propanu
e) reakcja wurtza dla chloroetanu
f) reakcja podstawienia (substytucji) dowolnego alkanu
g) calkowite spalanie heksanu
h) pospalanie acetylenu
i) spalanie niecalkowite etylenu
j) otrzymywanie gazu syntezowanego z metanem

8 napisz schemat cyklu reakcji w ktorych z acetylenem otrzymasz a) kwas etanowy, b) etanol, c) p-metylonitorbenzan

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

razotka
razotka
  9 kwietnia 2010
Prinz
Prinz: Czy moglby mi ktos pomoc to rozwiazac? Preferuje kontaktw pw. rysunkowe zadania moga byc bez problemu zrobione w paincie.

A sam nic nie dałeś rady zrobić?
:|
Plomyk
Plomyk
  10 kwietnia 2010
Prinz
Prinz: Czy moglby mi ktos pomoc to rozwiazac? Preferuje kontaktw pw. rysunkowe zadania moga byc bez problemu zrobione w paincie. 5 Zapisz rownania reakcji chemicznych z ktorych mozna zrealizowac parametry: a) propan-1 01----->propanol b) etan-----> kwas etylowy c) fenolan potasu----> fenol d) but-2-en----> butano-2,3-diol 6 6 Podaj wzory strukturalne i nazwy systematyczne co najmiej 5 kwasow karboksylowych o wzorze ogolnym C6H13COOH 7 napisz rownania reakcji chemicznych a) monochlorowanie etanu w obecnosci swiatla b) nitrowanie benzanu c) katalityczne przylaczanie wody do etylu d) kontrolowane odwodoronienie propanu e) reakcja wurtza dla chloroetanu f) reakcja podstawienia (substytucji) dowolnego alkanu g) calkowite spalanie heksanu h) pospalanie acetylenu i) spalanie niecalkowite etylenu j) otrzymywanie gazu syntezowanego z metanem 8 napisz schemat cyklu reakcji w ktorych z acetylenem otrzymasz a) kwas etanowy, b) etanol, c) p-metylonitorbenzan


trochę podstaw i ludzie wysiadają...
KondziooLis
KondziooLis
  10 kwietnia 2010
Plomyk
Plomyk: trochę podstaw i ludzie wysiadają...

Konto usunięte
Konto usunięte: A sam nic nie dałeś rady zrobić? :|

Jeżeli Wasze wypowiedzi nie wnoszą nic sensownego do tematu to się nie wypowiadajcie.
A Prinz chociaż spróbuj rozwiązać to zadanie, nikt nie będzie za Ciebie nic odrabiał, może jedynie pomóc czy sprawdzić :]
Jochnka
Posty: 69 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Jochnka
  10 kwietnia 2010

Ja dopiero będę miała o tych wzorach.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.