xxxkellyxxx
xxxkellyxxx
  8 kwietnia 2010 (pierwszy post)

czy ktoś by mógł pomóc mi z trzema zadaniami ?? opierając się o dział ogólny POLSKA, który przerabiamy .

1. Podaj obszary najcieplejsze i najchłodniejsze w ciągu całego roku.
2. Podaj obszary o niedoborach opadów (mniej niż 500 ml) oraz o największych.
3. Opisz przebieg izoterm stycznia , wskaż obszary najcieplejsze i najchłodniejsze.

z góry dziękuję !

stopofan89
stopofan89
  8 kwietnia 2010

Do tego to powinny być chyba jakieś wykresy, dane klimatyczne... a umiejętność czytania czegoś takiego należało by nabyć ;p

Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  8 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Podaj obszary najcieplejsze i najchłodniejsze w ciągu całego roku.

em, Suwałki i okolice Wrocławia

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Podaj obszary o niedoborach opadów (mniej niż 500 ml) oraz o największych.

Obok Torunia? Bydkoszczy? (kujawsko pomorskie) jest cień opadowy, tam bym strzelał co do najmniejszych. Największe to chyba na pomorzu :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Opisz przebieg izoterm stycznia , wskaż obszary najcieplejsze i najchłodniejsze

Z tego co pamiętam to przebiegały chyba pod kątem 45st, tzn, czym głebiej w ląd, tym większa izoterma ...
Do tego musisz mieć obowiązkowo mapę z izotermami, nie? :)

ps. wszystko pisane z głowy, nie sugeruj się do końca mną :)
Jak pomogłem troche, to miło :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Do tego to powinny być chyba jakieś wykresy, dane klimatyczne...

Tylko do ostatniego, reszte łatwo można wydedukować. :)
stopofan89
stopofan89
  9 kwietnia 2010
Lckowy
Lckowy: stopofan89:Do tego to powinny być chyba jakieś wykresy, dane klimatyczne... Tylko do ostatniego, reszte łatwo można wydedukować. :)


Skoro tak mówisz, ja nie potrafię bez danych strzelać takimi informacjami:)
Pozdrawiam.
razotka
razotka
  9 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: opierając się o dział ogólny POLSKA, który przerabiamy .

Skoro teraz to przerabiacie to od czego masz podręcznik?: >
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.