MartuUunia91
MartuUunia91
  6 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Hej. Nie wiedzialam ze prezentacja sprawi mi tyle problemow. Orłem z j.polskiego nie jestem ale staralam sie prace napisac sama. Napisalam cała, ale niestety okazalo sie ze teza jest do kitu, bo po prostu troche przeksztalcilam temat ;/ Szczerze mowiac to teza jest dla mnie najwiekszym problemem. Moj temat brzmi: "Postawy człowieka wobec tradycji rodzinnych i narodowych. Przedstaw temat na podstawie wybranych utworów literackich." Moze wy macie pomysl na teze. Ja nie wiem co tu mozna udowodnic.

Pozdrawiam.

shamaramorgan
shamaramorgan
  6 kwietnia 2010

a jakie masz lektury?

MartuUunia91
MartuUunia91
  6 kwietnia 2010

Pan Tadeusz, Przedwiośnie, Wesele, Tango, Nad Niemnem

Konradziq
Konradziq
  6 kwietnia 2010

Zastanów się, co chcesz zawrzeć w prezentacji. Postawy człowieka i tradycja - coś jest stałego w każdej lekturze? Coś się zmienia? Jak chcesz to pokazać? Może te postawy są inne wobec tradycji rodzinnych niż narodowych? A może niczym się nie różnią?
Pomyśl nad tym, a samo powinno przyjść ;-).

MartuUunia91
MartuUunia91
  6 kwietnia 2010

Myślę nad tym długo i jakos nic mi nie przychodzi...

Paja
Paja
  6 kwietnia 2010

Jeśli chcesz pokazać, że te postawy różnią się od siebie, teza powinna brzmieć "Postawy człowieka wobec tradycji rodzinnych i narodowych są różne.",lub jakoś tak. Teza powinna być krótka.

MartuUunia91
MartuUunia91
  6 kwietnia 2010

Ja myslalam bardziej o takim czyms ze tradycje byly inne w kazdej epoce, ale nie wiem jak teze napisac

Konradziq
Konradziq
  6 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę nad tym długo i jakos nic mi nie przychodzi...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja myslalam bardziej o takim czyms ze tradycje byly inne w kazdej epoce, ale nie wiem jak teze napisac

A jednak coś ;).
Trzeba było tak od razu.
Możesz np. zacząć od takiego czegoś: Na przełomie epok wielu autorów przedstawiało w swoich dziełach różne tradycje narodowe i rodzinne.
A potem nawiązać w jakiś sposób do tych postaw człowieka - nie wiem, o czym chcesz mówić, więc nie potrafię tego zgrabnie skonstruować.
Jeśli masz cały tekst, który masz zamiar przedstawić, to nie powinnaś mieć problemu z przedstawieniem tezy (bądź też hipotezy, jeśli takową chcesz) :woot:.
Jeśli jeszcze nie, to teza sama się pojawi w trakcie, bądź nawet na końcu.
Zadaniem tezy jest wprowadzenie do tematu. W niej stawiasz problem, o którym chcesz powiedzieć, bądź też jakieś założenie, które później dowodzisz (lub obalasz).
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.