CiamciaramciamxD
CiamciaramciamxD
  30 marca 2010 (pierwszy post)
witam ;)

otóż mam taki problem. na jutro mam oddać bibliografie do prezentacji maturalnej i nie mam pojęcia co mam wpisać w literaturze przedmiotu ;( temat to "Miłość jako siła twórcza i destrukcyjna. Scharakteryzuj sylwetki bohaterów literackich wybranych epok owładniętych siłą tego uczucia" literatura przedmiotu to chyba jakieś artykuły słowniki itd z których korzystałem podczas robienie prezentacji, ja korzystałem tylko z internetu. nie wiecie co tam wpisać na odczepnego ?
karolcias91
Posty: 5 (po ~120 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
karolcias91
  30 marca 2010
na pewno muszisz znalez jakis slownik motywów literacki ale w postaci ksiazki... oraz podaj wszystie strony internetowe z ktorych korzystalas.. poniewaz mozna.. sama teraz pisze konspekt ;P
margotka
margotka
  30 marca 2010

masz literaturę przedmiotu i literaturę podmiotu

litertura podmiotu to dzieła o których piszesz i stanowią temat pracy np. Antygona, Makbet, Przedwiośnie

literatura przedmiotu to dzieła, które opisują twoje podmioty czyli słowniki, opracowania, publikacje popularno-naukowe, artykuły... etc.

CiamciaramciamxD
CiamciaramciamxD
  30 marca 2010
karolcias91
karolcias91: sama teraz pisze konspekt ;P

to powodzenia :mrgreen: ja już dawno napisałem tylko do dziś zwlekałem z tą literaturą przedmiotu ;)) a na jutro oddać trzeba ;)
CiamciaramciamxD
CiamciaramciamxD
  30 marca 2010
margotka
margotka: literatura przedmiotu to dzieła, które opisują twoje podmioty czyli słowniki, opracowania, publikacje popularno-naukowe, artykuły... etc.

ja to wiem ;) to pojęcie to ja już wystukałem na pamieć ;) dniami o tym czytam ale za nic nie wiem co mam u siebie wstawić ;d bo ja podczas pisania pracy żadnego słownika w rękach nie miałem ;d tylko wujka google. co mam linki im podać ?:D
CiamciaramciamxD
CiamciaramciamxD
  30 marca 2010

a jakieś opracowania lektur mogą być ? ;> czy to nie ?;)

pattmi
Posty: 9331 (po ~91 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
pattmi
  30 marca 2010

tak, też mogą być. Koleżanka ma taką dużą książkę ze streszczeniami wielu lektur, wpisała i dobrze miała. Ja maturę dopiero mam za rok, ale teraz próbną przedstawiałam :D tylko że temat miałam z języka a tam rzadko kiedy jest literatura podmiotu, tylko sama przedmiotu. Daj słownik z biblioteki, dwie strony internetowe i już :D tylko nie ufaj za bardzo internetowi bo w nim różne rzeczy wyczytać można :D

...żyj po cichutku, głośno niech to robią inni
najszybciej odchodzą ci tak sztucznie silni...
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  30 marca 2010

przejdź się do biblioteki po słownik motywów literackich, bohaterów literackich, ewentualnie poprawnej polszczyzny i to wystarczy :P

pio151
pio151
  30 marca 2010
http://odlotek.pl/zaproszenie/42197
margotka
margotka
  31 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przejdź się do biblioteki po słownik motywów literackich, bohaterów literackich, ewentualnie poprawnej polszczyzny i to wystarczy :P


dokladnie

do tego bym dała jeszcze

Fromma O sztuce miłości
oraz opracowania popularnonaukowe dot. dzieł o których piszesz... w bibliotece na pewno pomogą.. są też opracowania dotycząc konkretnej epoki... takich jak: Witkowska, MArkiewicz, Sławiński, Bujnicki etc.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.