UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  29 marca 2010 (pierwszy post)

Jak wpisać w bibliografii, w literaturze przedmiotu książkę, która jest pracą zbiorową ? pod redakcją dwóch osób ? :P

konkretnie chodzi mi o to trzecie.

II. Literatura przedmiotu:
1. R. Matuszewski, Nowa generacja prozaików, [w:] Literatura współczesna dla kl. IV lub V szkoły średniej, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1988, s. 129-132, ISBN 83-02-03903-9.
2. M. Gałązka, D. Miatkowska, Literatura i kultura polska po 1945 roku, [w:] Język polski dla maturzystów, Piątek Trzynastego Wydawnictwo, Łódź 2003, s. 340-343, ISBN 83-88742-72-8.
3. Red. M. Stępień, A. Wilkoń, Literatura po 1939 roku, [w:] Historia literatury polskiej w zarysie, tom 2. Wydanie szóste, poszerzone, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1989, s. 177-178, 266, ISBN 83-01-07814-6.

z góry dziękuję za pomoc :)

x3MeryKiller
x3MeryKiller
  29 marca 2010

pomogę Ci, a pomożesz mii ? :and:

x3MeryKiller
x3MeryKiller
  29 marca 2010

więc tak jeśli praca jest zbiorowa:
tytuł, pod red. ( nazwa redaktora ),wydawnictwo, miejsce i rok wydania, ISBN.

margotka
margotka
  30 marca 2010

Red. M. Stępień, A. Wilkoń, Literatura po 1939 roku, [w:] Historia literatury polskiej w zarysie, tom 2. Wydanie szóste, poszerzone, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1989, s. 177-178, 266, ISBN 83-01-07814-6.

Literatura po 1939 roku, red. M. Stępień, A. Wilkoń [w:] Historia literatury polskiej w zarysie, tom 2. Wydanie szóste, poszerzone, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1989, s. 177-178, 266, ISBN 83-01-07814-6.

tytuły kursywą!!!!! ... jesli piszesz odręcznie to podkreślamy faliście...

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  30 marca 2010
margotka
margotka: tytuły kursywą!!!!! ...

to akurat wiem, tylko w ustawieniach forum akurat mam, że wszystko piszę kursywą :)
shamaramorgan
shamaramorgan
  30 marca 2010
margotka
margotka: tytuły kursywą!!!!! ... jesli piszesz odręcznie to podkreślamy faliście...

ja nie mogłam nic pisac kursywą. Pewne standardy układa szkoła

Konto usunięte
Konto usunięte: w literaturze przedmiotu książkę, która jest pracą zbiorową ? pod redakcją dwóch osób ? :P

to znaczy, że masz pewien artykuł umieszczony w czymś tam pod redakcą?
Piszesz najpierw Tytuł, robisz dopisek pod.red. (autorów , którzy są głównymi autorami całego dzieła) no i wydawnictwo rok, to wszystko co trzeba.
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  30 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to znaczy, że masz pewien artykuł umieszczony w czymś tam pod redakcą?

tak właśnie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Piszesz najpierw Tytuł, robisz dopisek pod.red. (autorów , którzy są głównymi autorami całego dzieła) no i wydawnictwo rok, to wszystko co trzeba.

bardzo dziękuję :)

można zamknąć.
margotka
margotka
  31 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewne standardy układa szkoła

lol.. to świetnie was uczą:]
a później na studiach przezywają, że podstaw ludzi nie nauczyli i oni muszą przez 1 rok wszystkie mity, których nauczono młodzież obalać... np. że podmiot liryczy to nie ten co mówi w wierszu etc:>

zamykam:>
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.