xxx0MaRtUsKa0xxx
xxx0MaRtUsKa0xxx
  28 marca 2010 (pierwszy post)

Jeśli ktoś jest mi wstanie pomóc, to bardzo byłabym wdzięczna :) ...

,, Wyjaśnij, dlaczego roczny przebieg temperatury w Singapurze jest nietypowy dla strefy równikowej,, ? (wiatry lokalne,położenie)...

Mrr
Posty: 330 (po ~42 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
Mrr
  28 marca 2010

Singapur leży 137 km na północ od Równika. Kraj leży w strefie klimatu równikowego wybitnie wilgotnego. Średnia suma wysokich, rozłożonych równomiernie w ciągu roku opadów wynosi 2500mm. Temperatura powietrza jest prawie cały czas taka sama – w styczniu wynosi średnio 25 stopni Celsjusza, a w czerwcu 27. W czasie zimowego monsunu wiatry wieją z północy i północnego wschodu, a podczas letniego odwrotnie – z południa i południowego wschodu.

btw. w książce nic nie masz ?

]

xxx0MaRtUsKa0xxx
xxx0MaRtUsKa0xxx
  28 marca 2010

to również znalazłam , tylko bardziej mi chodziło o to dlaczego tak sie dzieje co z tymi wiatrami , one mają takie duze znaczenie ? w książce nic nie mam bo to jest praca pisemna z załączonymi schematami i klimatografem ... i to jest właśnie ostatnie pytanie i mam zwrócić uwage na te wiary i połozenie .

xxx0MaRtUsKa0xxx
xxx0MaRtUsKa0xxx
  28 marca 2010

Dobra jakos sobie poradze moze cos posklejam heh ;p dzięki za dobre chęci ;] jeśli ktoś by coś wiedział jeszcze na ten temat - napisz na priv. ...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.