PaulinkaGisz
PaulinkaGisz
  23 marca 2010 (pierwszy post)
Cześć :)
W przyszłym roku mam maturę i powoli zaczynam się zastanawiać nad wyborem dalszego kształcenia. Interesuje mnie nauka języków, uwielbiam angielski, ale zdaję sobie sprawę że po samej filologii angielskiej może być ciężko z lepszą pracą, dlatego myślałam o lingwistyce, albo filologii angielskiej połączonej z jakimś językiem (przykład: filologia angielska z germianistyką).
Myślicie, że to przyszłościowy kierunek?
Ciężko się dostać na tego typu studia? (Jakie przedmioty trzeba zdawać, żeby się na nie dostać?)
Ewentualnie można studiować to zaocznie na Uniwersytecie? :woot: Wtedy też patrzą na wyniki matury?

Osobiście słyszałam, że bardzo mało osób kończy lingwistykę z tego powodu, że jest to trudny kierunek.
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  23 marca 2010

Na bank angielski na poziomie rozszerzonym;p no i możesz wziąsc dodatkowy jezyk niemiecki! jak sie czujesz na silach:)

prpopnuje sprawdzic na stronie gdzie jest ten kierunek:) bo każda uczelnia ma inne wymagania.

pantera666
pantera666
  23 marca 2010

Ja wybieram się na anglistykę połączoną z germanistyką, więc zdaję rozszerzony angielski i niemiecki:P

Konradziq
Konradziq
  23 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego myślałam o lingwistyce, albo filologii angielskiej połączonej z jakimś językiem (przykład: filologia angielska z germianistyką).

Y, a czym to się różni? Według tego, co przeczytałem to to samo. :woot:
http://www.wse.krakow.pl/pl/studia_stopien1/filologia__lingwistyka_stosowana/tryb,dzienne -> tu masz link do strony Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, jak chcesz to poczytaj sobie o tym kierunku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślicie, że to przyszłościowy kierunek?

Przyszłościowe kierunki to niestety ścisłe.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciężko się dostać na tego typu studia?

Zależy od uczelni - czy jest duże zainteresowanie.
Zależy od wyników matury - czy są dobre.
Z pewnością wymagają języka. Wiem, że dawniej niektóre uczelnie jeszcze wymagały zdanej historii, ale teraz to nie orientuję się w tym.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ewentualnie można studiować to zaocznie na Uniwersytecie? Wtedy też patrzą na wyniki matury?

Pewnie, że można (pod warunkiem, że dana uczelnia oferuje takie studia w trybie zaocznym). I tak, na zaocznych również są brane pod uwagę wyniki z matury, ale w większości przypadków wszyscy się dostają.

Konto usunięte
Konto usunięte: Osobiście słyszałam, że bardzo mało osób kończy lingwistykę z tego powodu, że jest to trudny kierunek.

Pewnie trudność polega na zdwukrotnionym wysiłku przy nauce (dwa języki).

Konto usunięte
Konto usunięte: prpopnuje sprawdzic na stronie gdzie jest ten kierunek:) bo każda uczelnia ma inne wymagania.

O właśnie :). Na stornach uczelni, gdzie byś chciała studiować, of course ;).
PaulinkaGisz
PaulinkaGisz
  23 marca 2010
Konradziq
Konradziq: Y, a czym to się różni? Według tego, co przeczytałem to to samo.

możliwe że to samo ;]
z tego co ja słyszałam to filologia angielska połączona z jakimś innym językiem to głównie sama nauka angielskiego, drugi przedmiot jest od podstaw i nie jest kładziony aż taki nacisk na niego ;] a na lingwistyce chyba nie ma żadnego języka od podstaw, tak słyszałam, ale poczytam w tym linku który mi dałeś :>

Konradziq
Konradziq: Przyszłościowe kierunki to niestety ścisłe.

no nie wiem... też to ciągle słyszę ale wierzyć mi się nie chce ;]

Konradziq
Konradziq: pewnością wymagają języka. Wiem, że dawniej niektóre uczelnie jeszcze wymagały zdanej historii, ale teraz to nie orientuję się w tym.

historia odpada :and: chcę zdawać WOS albo geografię ;]
a wymagają na każdej uczelni rozszerzonego angielskiego?

Konradziq
Konradziq: Pewnie, że można (pod warunkiem, że dana uczelnia oferuje takie studia w trybie zaocznym). I tak, na zaocznych również są brane pod uwagę wyniki z matury, ale w większości przypadków wszyscy się dostają.

a to kto się nie dostaje? hmm..? ;>

Konradziq
Konradziq: Pewnie trudność polega na zdwukrotnionym wysiłku przy nauce (dwa języki).

możliwe bardzo ;]

Konradziq
Konradziq: właśnie :). Na stornach uczelni, gdzie byś chciała studiować, of course ;).

jeszcze nie wiem dokładnie gdzie... ale pewnie gdzieś w Katowicach
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.