wesoUkowaty
wesoUkowaty
  21 marca 2010 (pierwszy post)
Beczka o średnicy 60 cm. i wysokości 1m. ma kształt walca. Ile litrów wody zmieści się w tej beczce?

oczywiście nie proszę o rozwiązanie mi tego zadania, tylko o jakieś naprowadzenie mnie co trzeba pierw obliczyć, co potem etc. bo kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

z góry dziękuję za pomoc :ziober2:
xXxslodka94xXx
xXxslodka94xXx
  21 marca 2010

z tego wynika ze promień to połowa średnicy więc 30 cm
masz tu metry i cm wiec musisz ustalic jednostke, później muszisz zmienic na litry lub jak wolisz wzrób to od razu.
musisz obliczyc objętości, wiec podstawisz sobie to do wzoru ;]
ja bym to tak obliczyła ;]

Plomyk
Plomyk
  21 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Beczka o średnicy 60 cm. i wysokości 1m. ma kształt walca. Ile litrów wody zmieści się w tej beczce? oczywiście nie proszę o rozwiązanie mi tego zadania, tylko o jakieś naprowadzenie mnie co trzeba pierw obliczyć, co potem etc. bo kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. z góry dziękuję za pomoc


zacznij od wzoru ogólnego...
V = a*b*c = Pp * h

Zrób rysunek podstaw dane i masz... Na prawdę takie trudne... ?
xXxslodka94xXx
xXxslodka94xXx
  21 marca 2010


r=30cm
H=1m=100cm
podstaw do wzoru i zamien wynik na litry
wesoUkowaty
wesoUkowaty
  21 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: podstaw do wzoru i zamien wynik na litry

tak myślałem, że trzeba pierw obliczyć objętość i później na litry zamienić, ale właśnie z tą zamianą jest problem bo nigdy nie umiałem tego zamieniać :and:
waskirk
Posty: 284 (po ~902 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
waskirk
  21 marca 2010

bardzo proste, oblicz objętość używając decymetrów, jako że 1 dm3 = 1 l, a więc r = 3 dm i h = 10 dm :)

miraju
miraju
  22 marca 2010

nienawidze matmy

Tylkomniekochaj170
Tylkomniekochaj170
  22 marca 2010

pomożcie mam 4 zadania z matmy a jestem totalnie zielona pomocy

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.