xx19SwEeTgIrL92xx
Posty: 54 (po ~210 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
xx19SwEeTgIrL92xx
  9 marca 2010 (pierwszy post)

pisze tu wszystkie zadania jakie mam pomozcie mi je zrobic bo to na jutro a ja tego w ogóle nie czaje :((

1. skoczek narciarki o masie m=52kg wyjechal wyciagiem krzesełkowym z poziomu zeskoku na miejsce startu, znajdujace sie o 50 m wyzej. oblicz przyrost energi potencjalnej skoczka

2. Turysta o masie m=70kg wedrujacy ze schroniska nad morskim okiem na rysy zwiekszyl swa energie potencjalna o 770kJ . oblicz wysokosc rysów nad poziomem morskiego oka

3. oblicz mase kontenera podnoszonego ruchem jednostajnym na wysokosc h=5m jezeli dzwig podczas tego podnoszenia wykonal prace W=150kJ

4. podaj przyklady zjawisk fizycznych w ktorych zachodzi zamiana energii kinetycznej w energie potencjalna i odwrotnie.

5. wzjasnij na przykladach zasade zachowania energii mechanicznej

6. jakie przemiany energii zachodza podczas wystrzelenia z luku strzaly pionowo w gore , jakie podczas lotu strzaly w gore a jakie podczas spadania strzaly na ziemie.

7. korzystajac z zasady zachowania energii oblicz na jaka wysokosc dotrze pilka rzucona pionowo do gory jesli nadano jej szybkosc poczatkowa v=8m/s. pomijamy opor powietrza.

8. jaka szybkosc ma plywak skaczacy do wody z wiezy o wysokosci h=5m w chwili zetkniecia z powierzchnia wody ? pomijamy opor powietrza.

9. cialo o masie m=10kg spada swobodnie z wysokosci h=20m. Oblicz:
a) poczatkowa energie potencjalna ciala
b) energie potencjalna ciala na wysokosci h1 = 5m nad powierzchnia ziemi
c) energie kinetyczna ciala na wysokosci h1 = 5m nad powierzchnia ziemi
d) energie kinetyczna ciala tuz przed uderzeniem o powierzchnie ziemi. jaka jest energia kinetyczna tego ciala gdy znajdzie sie ono na wysokosci h1 = 5m nad powierzchnia ziemi

to juz wszystkie zadania. mam nadzieje ze mi pomozecie bo tylko w was nadzieja

xx19SwEeTgIrL92xx

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.