Adzinka91
Adzinka91
  27 lutego 2010 (pierwszy post)

Mam mały problem. W tym roku muszę wybrać dalsze szkoły. Za kilka lat mam wyjechać do Anglii, bo moja ciotka ma tam własny salon terapeutyczny (masaże zdrowotne) i ja mam u niej pracować, a w przyszłości być jego właścicielką.
Myślałam, żeby iść zaocznie na filologię angielską z italianistyką, bo to było moje marzenie od zawsze, a dodatkowo zapisać się do jakiejś rocznej szkoły policealnej na kierunek "masaże" albo "fizjoterapia".

Czy możliwe jest studiowanie zaocznie na uniwersytecie i dodatkowo nauka w szkole policealnej?
Lepiej wybrać specjalizację "masaż" czy "fizjoterapia"?

dziękuję.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy możliwe jest studiowanie zaocznie na uniwersytecie i dodatkowo nauka w szkole policealnej?

możliwe jest jesli tylko ogarniesz obie szkoły jednoczesnie :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Lepiej wybrać specjalizację "masaż" czy "fizjoterapia"?

ja bym wybrał masaż
bo możesz "dorobić" sobie nie tylko w pracy ale tez w wizytach domowych
chociaż to lepsza fucha dla facetów :D
...Ignorance is bliss...
Adzinka91
Adzinka91
  27 lutego 2010
RexMundi
RexMundi: możliwe jest jesli tylko ogarniesz obie szkoły jednoczesnie

jeżeli chodzi o naukę to na pewno ogarnę... zależy mi. Tylko chodzi mi o to, żeby to się jakoś zgrało czasowo...

RexMundi
RexMundi: ja bym wybrał masaż bo możesz "dorobić" sobie nie tylko w pracy ale tez w wizytach domowych chociaż to lepsza fucha dla facetów :D

ja muszę najbardziej uwzględnić to, co będzie potrzebne w tym gabinecie... a to są masaże zdrowotne z tego co wiem, a nie takie relaksacyjne jak w SPA ;p
sama nie wiem...
Konradziq
Konradziq
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy możliwe jest studiowanie zaocznie na uniwersytecie i dodatkowo nauka w szkole policealnej?

Ha, powiem Ci więcej.
Moja znajoma studiuje na dwóch kierunkach jednocześnie. Na obu dziennie. W dwóch różnych miastach. W Nysie filologię angielską, w Opolu prawo. Jakoś daje radę.

Na swojej uczelni (przyszłej) pytaj o indywidualny tok studiów. Z tego, co słyszałem, gdy się taki otrzyma, wymagana jest obecność na 50% zajęć z danego przedmiotu. Ale w niektórych przypadkach nauczyciele nawet idą "na rękę" i nie są tak restrykcyjni.

Ale hm. Teraz doczytałem, że chcesz na studia iść zaocznie. Jeśli zajęcia w policealnej szkole odbywają się od poniedziałku do piątku, to nie ma żadnego kłopotu.
Adzinka91
Adzinka91
  27 lutego 2010
Konradziq
Konradziq: Ale hm. Teraz doczytałem, że chcesz na studia iść zaocznie. Jeśli zajęcia w policealnej szkole odbywają się od poniedziałku do piątku, to nie ma żadnego kłopotu

właśnie chcę iść na zaoczne, dzienne odpadają.
A orientuje się może ktoś z was, czy w szkołach policealnych są też zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku?
Też myślę, czy na uniwersytecie nie mogłabym studiować zaocznie w godzinach wieczornych od poniedziałku do piątku, a w weekendy nauka w szkole policealnej. :woot:
Konradziq
Konradziq
  27 lutego 2010

O szkołach policealnych nic nie wiem, więc w tym nie pomogę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Też myślę, czy na uniwersytecie nie mogłabym studiować zaocznie w godzinach wieczornych od poniedziałku do piątku, a w weekendy nauka w szkole policealnej.

Są uczelnie, które prowadzą studia wieczorowe. Jednak na każdej uczelni może to wyglądać inaczej, np. może to być tylko z nazwy a zajęcia odbywać się w każdy piątek i sobotę od godzin rannych.
Bo różnica polega na tym, że studia wieczorowe są co tydzień, zaoczne co zjazd (np. co dwa tygodnie).
Zorientuj się, jaki tryb proponuje uczelnia, do której chciałabyś się wybrać. A nóż jest wieczorówka od poniedziałku do piątku.
(a może nawet policealna szkoła w trybie wieczorowym?)
Wejdź na strony szkół/uczelni i poczytaj. ;-)
XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Lepiej wybrać specjalizację "masaż" czy "fizjoterapia"?

Fizjoterapia
Pogodynka
Posty: 9521 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 21
Pogodynka
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Lepiej wybrać specjalizację "masaż" czy "fizjoterapia"?

zdecydowanie masaż.. mardziej meski.. i jak pisał Kamil..
RexMundi
RexMundi: bo możesz "dorobić" sobie nie tylko w pracy ale tez w wizytach domowych

:P
"Zadaj sobie pytanie, czy to, co robisz dzisiaj, przybliża cię do tego, co chcesz robić jutro. "
Adzinka91
Adzinka91
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Fizjoterapia

no też tak myślę, ale już sama nie wiem, w sumie ten gabinet to żadne SPA, tylko masaże terapeutyczne ;/
a na takich wizytach domowych mi raczej nie zależy, ona tam dobrze zarabia na tym interesie i żeby się utrzymać i żyć na poziomie nie trzeba jeszcze kombinować, to nie Polska ;)

Konradziq
Konradziq: a może nawet policealna szkoła w trybie wieczorowym?) Wejdź na strony szkół/uczelni i poczytaj. ;-)

muszę jakoś pokombinować żeby się udało upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ;-)
Creativees
Creativees
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym wybrał masaż bo możesz "dorobić" sobie nie tylko w pracy ale tez w wizytach domowych chociaż to lepsza fucha dla facetów :D

no ja tez tak mysle;p
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.