nikoll91
nikoll91
  25 lutego 2010 (pierwszy post)
Cześć.
Niedługo będę musiała wybrać studia i się zastanawiam nad czterema kierunkami: zarządzanie i marketing, filologia angielska z hiszpańską lub niemiecką, dziennikarstwo albo resocjalizacja.
Kompletnie nie wiem co wybrać, nawet nie zastanawiam się co zdawać na maturze, biorę wszystkie podstawy bo i tak wybieram się na zaoczne. Bardziej mnie zastanawia czy po tych studiach jest jakaś przyszłość, bo z tego co czytam w internecie to każdy się żali że po studiach dostaje na rękę 800 zł, i coraz częściej zaczynam się zastanawiać czy w ogóle warto iść na te studia i się męczyć 5 lat a potem mieć koszmary po nocach za co wyżyć. Szkoda gadać...
Mam nadzieję że mi przynajmniej trochę pomożecie w wyborze, może są tu jacyś absolwenci albo ludzie którzy coś wiedzą na ten temat.
xXxslodka94xXx
xXxslodka94xXx
  25 lutego 2010

ja ci radzę, jeżeli chcesz isć na studia to wybierz taki kierunek który cie najbardziej interesuje ;]

moh3rka
moh3rka
  25 lutego 2010

Wybór należy do Ciebie.
Twoim zadaniem teraz jest połączenie marzeń z rozsądkiem ;>
Jeżeli będziesz dobrze szukać, to z pewnością znajdziesz dobrze płatną pracę.
Ja nie mam żadnego problemu z wybraniem kierunku, mimo iż jeszcze mnie to nie dotyczy.
I wiem, że płaca po owych studiach mnie zadowoli (;

nikoll91
nikoll91
  25 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja ci radzę, jeżeli chcesz isć na studia to wybierz taki kierunek który cie najbardziej interesuje ;]

tak, a potem isć do opieki społecznej po pomoc ;]
te 4 kierunki mnie można powiedzieć interesują, może najmniej marketing a najbardziej filologia, ale będę się kierować bardziej tym co można robi po tych kierunkach

Konto usunięte
Konto usunięte: Twoim zadaniem teraz jest połączenie marzeń z rozsądkiem ;>

nie wiem czy to możliwe ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nie mam żadnego problemu z wybraniem kierunku, mimo iż jeszcze mnie to nie dotyczy. I wiem, że płaca po owych studiach mnie zadowoli (;

a jaki kierunek masz na myśli?
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  25 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zarządzanie i marketing, filologia angielska z hiszpańską lub niemiecką, dziennikarstwo albo resocjalizacja.

Lubisz to? Znasz te wszystkie języki? Wybór należy do Ciebie.
Ja wykluczyłabym dziennikarstwo, też chciałam to studiowac i zmieniłam zdanie. Małe zarobki, pisanie bzdet no i trzeba miec, w sumie jak wszędzie znajomości.
Połącz pasję z tym co uważasz za najlepsze.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
nikoll91
nikoll91
  25 lutego 2010
Sylvinka
Sylvinka: to? Znasz te wszystkie języki? Wybór należy do Ciebie

znam angielski, a ten drugi język jest od podstaw.

Sylvinka
Sylvinka: Ja wykluczyłabym dziennikarstwo, też chciałam to studiowac i zmieniłam zdanie. Małe zarobki

no w sumie tak...

Sylvinka
Sylvinka: trzeba miec, w sumie jak wszędzie znajomości.

znajomości to ja nie mam, zresztą i tak po studiach pewnie wyjadę gdzieś w inny rejon to tym bardziej
moh3rka
moh3rka
  25 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem czy to możliwe ;]

wszystko jest możliwe (;

Konto usunięte
Konto usunięte: a jaki kierunek masz na myśli?

prawo.
nikoll91
nikoll91
  25 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: prawo.

no to dobry kierunek, ale musisz potem zrobić aplikację ;]
bo bez niej możesz jedynie w jakimś biurze pracować, z tego co się orientuję
moh3rka
moh3rka
  25 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no to dobry kierunek, ale musisz potem zrobić aplikację ;] bo bez niej możesz jedynie w jakimś biurze pracować, z tego co się orientuję

no 5 lat samego prawa, a pozniej 2 lata specjalistyki ;)
szybko zleci ;p
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  25 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: znajomości to ja nie mam, zresztą i tak po studiach pewnie wyjadę gdzieś w inny rejon to tym bardziej

Teraz trudno o dobrą pracę, każdy trzyma się stołka najmocniej jak może.
Licz tylko na panie/panów, którzy/które odejdą na emeryturę.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Thunder
Posty: 69 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Thunder
  25 lutego 2010

sku.:cenzura:.olanska wodka z gowna http://www.allegro.pl/show_item.php?item=938582280

Konradziq
Konradziq
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Bardziej mnie zastanawia czy po tych studiach jest jakaś przyszłość, bo z tego co czytam w internecie to każdy się żali że po studiach dostaje na rękę 800 zł, i coraz częściej zaczynam się zastanawiać czy w ogóle warto iść na te studia i się męczyć 5 lat a potem mieć koszmary po nocach za co wyżyć. Szkoda gadać...

Chcesz dobrze płatną pracę? Wybierz się na prawo (jak koleżanka wcześniej), medycynę bądź informatykę.

Po dziennikarstwie można dobrze zarabiać, ale trzeba być dobrym i zostać zauważonym.
Po anglistyce również. Jeśli będziesz dobrym tłumaczem, możesz się wkręcić do telewizji i tłumaczyć np. Eurowizję na żywo. Jednak jest to bardzo trudne i męczące. Spróbuj kiedyś słuchać, przetwarzać w mózgu z angielskiego na polski i mówić jednocześnie ;).
Tłumacze pisemni nie są aż tak popularni, zresztą już ich trochę jest.
Nauczyciel nie zarabia aż tak źle. Z dwoma etatami (przy ilości godzin, które ma w szkole) spokojnie sobie da radę. Jednak trzeba też wziąć pod uwagę fakt pracy z młodzieżą/dziećmi.

Jasne, rozsądnie jest wybierać kierunek studiów z myślą o późniejszych zarobkach. Jednak, jeśli Twój wybór będzie padał tylko pod tym względem, to nie jest to zbyt dobry pomysł.
Wybierz takie kierunki, jaki Cię interesują, a potem rozglądaj się za możliwościami pracy w zawodzie. Porównaj wszystko, dodaj plusy i minusy i podejmij decyzję. Ważne, żeby to była Twoja decyzja, nie rodziców, czy rówieśników.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.