detoxtomorrow
detoxtomorrow
  21 lutego 2010 (pierwszy post)
Czy można zrobić licencjat 3-letni np. z lingwistyki a studia magisterskie np. z administracji czy stosunków międzynarodowych ? Jest możliwe coś takiego ? :woot:

A, i jeszcze coś.
Można te pierwsze studia licencjackie zacząć w jednym mieście, a dalsze magisterskie (chodzi mi o zaoczne) kontunuować w innym mieście, na jakimś innym uniwersytecie ? Bo mniej więcej w wieku 21 lat chciałabym się gdzieś wyprowadzić i nie wiem czy to nie będzie przeszkodą...

dziękuję.
Julianeczka91
Julianeczka91
  21 lutego 2010

z tego co ja się orientuję to tak, ale wtedy trzeba zdać egzaminy, jakby te obowiązkowe, które na poprzedniej uczelni nie zdałaś. Moja siostra studiowała Turystykę, a potem chciała przejść na magisterskie na A. Ekonomiczną i musiała zdawać dodatkowe egzaminy. Musiałabyś się zorientować co musisz zdawać, na jakiej zasadzie, bo chyba nie na każdą uczelnię jest możliwość.

detoxtomorrow
detoxtomorrow
  21 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tego co ja się orientuję to tak, ale wtedy trzeba zdać egzaminy, jakby te obowiązkowe, które na poprzedniej uczelni nie zdałaś. Moja siostra studiowała Turystykę, a potem chciała przejść na magisterskie na A. Ekonomiczną i musiała zdawać dodatkowe egzaminy. Musiałabyś się zorientować co musisz zdawać, na jakiej zasadzie, bo chyba nie na każdą uczelnię jest możliwość.

ja i tak się wybieram na zaoczne, jeśli to ma jakieś znaczenie.
Ta Twoja odpowiedź mam rozumieć do pierwszego pytania tak ?
Bo ja tak myślę- licencjat z lingwistyki a magisterskie z administracji, albo odwrtonie. Zawsze to daje większe możliwości, przynajmniej tak mówią
detoxtomorrow
detoxtomorrow
  21 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: siostra studiowała Turystykę, a potem chciała przejść na magisterskie na A. Ekonomiczną i musiała zdawać dodatkowe egzaminy

turystyka i kierunki na Akademii Ekonomicznej to raczej dwie różne sprawy :> :tak:
A ja chciałabym lingwistykę + stosunki międzynarodowe czy administracja, więc myślę, że byłoby trochę inaczej.

A na moje drugie pytanie zna ktoś odpowiedź? Bo bardzo zależy mi na tym, żeby po pierwszych studiach wyprowadzić się w inny zakątek Polski, a nie chciałabym znowu dojeżdżać 5 godzin na uczelnię :wtf:
Filuteria
Filuteria
  21 lutego 2010

Nigdy o czymś takim nie słyszałam. Wiem natomiast, że można zrobić podyplomówkę jednoroczną z zupełnie innego zakresu niż ten, w którym zrobiło się magisterkę.

detoxtomorrow
detoxtomorrow
  21 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy o czymś takim nie słyszałam. Wiem natomiast, że można zrobić podyplomówkę jednoroczną z zupełnie innego zakresu niż ten, w którym zrobiło się magisterkę.

aha ;) w takim razie trudno... najwyżej zrobię podyplomówkę ;)
a co z tą szkołą, nie wiecie czy licencjat mogę robić na 1 uczelni a magisterskie na innej ?
bas
bas
  23 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy można zrobić licencjat 3-letni np. z lingwistyki a studia magisterskie np. z administracji czy stosunków międzynarodowych ? Jest możliwe coś takiego ?

nie wiem czy jest możliwe na akurat tych kierunkach ale np. wiem, że u mnie na uczelni mozna robic inżyniera z ochrony środowiska a magistra z inżynierii środowiska :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.