TqlSnrse
TqlSnrse
  16 lutego 2010 (pierwszy post)

Cześć.
Potrzebuję takiej malutkiej pomocy w związku z moją pracą maturalną.
Mianowicie temat brzmi tak : "Literacki obraz małżeństwa. Więcej problemów, czy radości? Rozważ, analizując postawy wybranych bohaterów literackich?"
Jako, że siedzę na sześciotygodniowym zwolnieniu, poza tym mam ferie, nie mogę zgłosić się do mojej polonistki po radę. Więc zapytam Was.

Po pierwsze. Chcę wykorzystać utwory takie jak:
1."Kamizelka" Prusa
2."Żona modna" Krasickiego
3."Moralność Pani Dulskiej" Zapolskiej
4."Granica" Nałkowskiej
5."Makbet" Szekspira.

Chcę też we wstęp pracy wpleść motyw Adama i Ewy z Biblii oraz motyw Odyseusza i Penelopy z Mitologii. Ewentualnie jeszcze postacie Marii i Józefa z Biblii.

I teraz tak.
Dobrze dobrałam lektury do tematu?
Kompletnie nie mam pojęcia jak napisać bibliografię. Tzn wiem jak wygląda literatura podmiotu i przedmiotu, ale np. czy jeżeli korzystam z jakiś stron internetowych, np. słowników internetowych, to też muszę to umieszczać w bibliografii?
Ile mniej więcej stron powinna zawierać prezentacja?

A i czy bibliografię powinnam oddać dużo wcześniej, żeby dopuścili mnie do egzaminu, czy nie jest to jakimś tam niezbędnym warunkiem?
Żeby nie było-nie panikuję ;) I nie chcę żebyście mi pisali pracę. Chcę tylko żebyście doradzili mi co nie . ;D

A! I jeszcze jedno. Bo muszę postawić na początku pracy tezę/hipotezę (?). Jak myślicie, mogę np zestawić oba czynniki, czyli radość i problemy i stwierdzić że wszystko zależy od stereotypów panujących w epoce, w której żył dany autor?

Pozdrawiam i z góry dzięki . ;)

MaQ7
MaQ7
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kompletnie nie mam pojęcia jak napisać bibliografię. Tzn wiem jak wygląda literatura podmiotu i przedmiotu, ale np. czy jeżeli korzystam z jakiś stron internetowych, np. słowników internetowych, to też muszę to umieszczać w bibliografii?

wszystkie zrodla musza byc w bibliografii

Konto usunięte
Konto usunięte: Ile mniej więcej stron powinna zawierać prezentacja?

tyle by starczyla na czas jaki masz, by ja wyglosic

Konto usunięte
Konto usunięte: A i czy bibliografię powinnam oddać dużo wcześniej, żeby dopuścili mnie do egzaminu, czy nie jest to jakimś tam niezbędnym warunkiem?

z tego co pamietam u mnie, trzeba bylo oddac iles czasu przed, w koncu komisja musi ew zobaczyc zrodla i je sobie zobaczyc : >
shamaramorgan
shamaramorgan
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze dobrałam lektury do tematu?

zastanawiałabym się czy dać Adama i Ewę oraz Maryję i Józefa. Ja bym tego nie robiła. Mogłabyś jeszcze dać "nad Niemnem"oraz "chłopów"

Konto usunięte
Konto usunięte: Ile mniej więcej stron powinna zawierać prezentacja?

moja polonistka kazała nam napisać pracę na 4 strony a4 czcionką 12. W tedy będzie pewność, że zmieścimy się w czasie.

Konto usunięte
Konto usunięte: A! I jeszcze jedno. Bo muszę postawić na początku pracy tezę/hipotezę (?). Jak myślicie, mogę np zestawić oba czynniki, czyli radość i problemy i stwierdzić że wszystko zależy od stereotypów panujących w epoce, w której żył dany autor?

wszystko zależało od sytuacji materialnej oraz samych uczuć małżonków. Skup się bardziej na małżeństwach literackich, nie na autorów tych lektur.
Kusza
Kusza
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile mniej więcej stron powinna zawierać prezentacja?

Ty tego nie piszesz tylko mówisz przecież..

Konto usunięte
Konto usunięte: A i czy bibliografię powinnam oddać dużo wcześniej, żeby dopuścili mnie do egzaminu, czy nie jest to jakimś tam niezbędnym warunkiem?

U mnie w szkole polonistka kazała nam do końca grudnia i to był warunek konieczny żeby półrocze zaliczyć :zonk:
Dobrze zrobiła, bo znając moja klasę oddawalibyśmy na raty a tak to mieliśmy to juz z głowy.
Nie wiem, jak jest u Ciebie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze dobrałam lektury do tematu?

A "chłopów" czytałaś?
To byłaby główna lektura którą bym się zajęła gdybym taki temat wybrała.

Konto usunięte
Konto usunięte: np. słowników internetowych, to też muszę to umieszczać w bibliografii?

Ja takich głupot nie wklejałam.
Powybierałam z jakichś streszczeń strony mówiące coś tam o którejś lekturze i z jeden słownik jakiś napisałam o tyle. I tak tego nie sprawdzają ;-)
fenacious
fenacious
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Po pierwsze. Chcę wykorzystać utwory takie jak:

Polecam jeszcze 'Panią Bovary' Flaubert'a.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.