kalimeczka178
kalimeczka178
  15 lutego 2010 (pierwszy post)

STWORCA I JEGO DZIEŁO "ANALIZUJAC HYMN J KOCHANOWSKIEGO UKAZ SPOSPOB PRZEDSTAWIENIA BOGA SWIATA I CZLOWIEKA

FerreTx3
FerreTx3
  15 lutego 2010

jaki hymn ? :woot:

Yncydent
Yncydent
  15 lutego 2010

Hymn do Boga, pewnikiem :D

FerreTx3
FerreTx3
  15 lutego 2010

aha wiem, mam w zeszycie taki temat : '' Hymn na cześć twórcy jego dzieła'' ''Czego chcesz od nas Panie'' J. Kochanowskiego. to chyba o to chodzi ? :mrgreen:

Bóg jest hojny, szczodry, poprzez poznawanie świata poznajemy Boga, wszystko co mamy należy do Boga, bo on jest stwórcą wszystkiego, poprzez wiarę w niego okazujemy mu wdzięczność.
Nie ważne co kto posiada, ważny jest jego stosunek do Boga.
Bóg->architekt i budowniczy( stwórca ). Działanie Boga jest sensowne, przemyślane, uporządkowane.
Bóg jako artysta, który ozdobił świat, ukazanie Boga w ludzkich kategoriach ( humanizm ).
Wszystko jest posłuszne Bogu, Bóg stworzył świat, który też jest hojny jak On, wszystko w tym świecie ma swój czas, jest tam gdzie być powinno, ma swój cel.
Świat jest idealny i dobry. Bóg opiekuje się światem, czuwa nad nim, stworzył świat, który opiekuje się jego mieszkańcami, Bóg jest nieśmiertelny i zawsze dobry.
Bóg decyduje o naszej śmierci. Człowiek bezgranicznie ufa Bogu.

to moja notatka z lekcji, proszę bardzo :mrgreen:

Yncydent
Yncydent
  15 lutego 2010

Do tej pory chyba cos sama wymyslila :D

FerreTx3
FerreTx3
  16 lutego 2010

no ja nie wiem jaki ona ma poziom myślenia i jakie tempo:mrgreen:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.