loFFciamSerEk
loFFciamSerEk
  8 lutego 2010 (pierwszy post)

Witam.

W czwartek pisze wypracowanie z Makbeta.
I kurczę nie wiem czego mogę się spodziewać, charakterystyki na pewno nie będzie, jestem tego pewna.

Więc pytam się tych co kiedykolwiek pisali wypracowanie z tej lektury, jakie mieliście tematy ? :ziober2:
Wiem, że jest małe prawdopodobieństwo, że ten sam mi się trafi, ale kurczę chciałabym mniej więcej wiedzieć, czego mogę się spodziewać, żeby się chociaż trochę przygotować.

Książkę czytałam, ale ja po prostu nie mam głowy do wypracowań, zawsze na max 2 napiszę, ale gorzej. A przydała by się jakaś lepsza ocena na koniec. :>

Albo, jakiego tematu wypracowania można się spodziewać związanego z renesansem, o literaturę mi chodzi.

Za wszelką pomoc dziękuję ;)

Eemotion
Posty: 17 (po ~303 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Eemotion
  8 lutego 2010

Nio albo charakterystyka Makbeta, możesz wziąść też pod uwagę Lady Makbet ale to raczej chyba mało prawdopodobne. Inny ważny wątek to problem winy i kary, gdzie tutaj głównie chodzi o Makbeta, ale trzeba znać pare poszczególnych scen, żeby łatwiej się pisało. Druga ważna rzecz, to kwestia fatum w Makbecie. Często się zdarzają tego typu pytania bądź tematy. Tutaj też musisz mieć ogólne pojęcie o treści.
Jeżeli chodzi o wypracowania z zakresu renesansowego to może być ich sporo także lepiej określ czy to ma być Makbet czy renesans, bo prawie robi wielką róźnicę :D

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 lutego 2010

Syndrom Ducha Banka :mrgreen:

...Ignorance is bliss...
loFFciamSerEk
loFFciamSerEk
  8 lutego 2010
Eemotion
Eemotion: także lepiej określ czy to ma być Makbet czy renesans, bo prawie robi wielką róźnicę :D

Będą prawdopodobnie 4 tematy, 3 z renesansu i 1 z Makbeta, więc takie wymieszane.
Ale tylko jeden oczywiście będę musiała napisać.

Eemotion
Eemotion: Tutaj też musisz mieć ogólne pojęcie o treści.

Ogólne pojęcie to mam, czytałam dokładnie książkę, choć nie do końca ją rozumiałam, ale jeszcze przeczytałam parę razy różne streszczenia.

Tylko problem w tym, że ja nie potrafię pisać wypracowań, nawet jeżeli bym wiedziała wszystko, dosłownie wszystko na dany temat, nie skleję tego w całość :ziober2:

Eemotion
Eemotion: Inny ważny wątek to problem winy i kary,

O tym pisałam pracę domową, więc to raczej odpada.

Eemotion
Eemotion: Druga ważna rzecz, to kwestia fatum w Makbecie.

To być może będzie :woot:
No i te charakterystyki, też w sumie mogą być, ale charakterystykę to potrafię napisać, więc problemu nie będzie.

RexMundi
RexMundi: Syndrom Ducha Banka

Ale to tak na serio? :ziober2:

No nic, popatrzę w internecie różne wypracowania o Makbecie, poczytam jeszcze jakieś dokładniejsze informacje, może chociaż trója będzie. :>
Eemotion
Posty: 17 (po ~303 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Eemotion
  8 lutego 2010

No skoro masz problem z pisaniem ogólnie wypracowań. Polecam jakieś stronki gdzie jest napisane co i w jakim akapicie, w jakiej kolejności pisać. Warto też sobie pomyśleć nad zdaniami takimi ogólnym, które tak naprawdę nie mają jakiejś niezwykłej treści ale wypracowanie łatwiej się czyta, a można ich potem używać w każdym kolejnym, zmieniając tylko odnośniki do lektury.

shamaramorgan
shamaramorgan
  8 lutego 2010

polonistka pewnie da Wam wypracowanie z jakiejś matury, przecież sama sobie klucza nie będzie wymyślać, jak może mieć gotowca. Więc poszukaj sobie w arkuszach maturalnych wypracowania z Makbeta :)

loFFciamSerEk
loFFciamSerEk
  9 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: polonistka pewnie da Wam wypracowanie z jakiejś matury, przecież sama sobie klucza nie będzie wymyślać, jak może mieć gotowca. Więc poszukaj sobie w arkuszach maturalnych wypracowania z Makbeta :)

Ona ma jakąś specjalną książkę z wypracowaniami, z matury to nie daje, chyba że w klasach trzecich.
Flo
Flo
  12 lutego 2010

jak Makbet, to na pewno motyw winy i kary, może być też porównanie dramatu szekspirowskiego i tragedii antycznej pod tym kątem, u Szekspira bohater jest obdarzony wolną wolą, w tragedii antycznej nad bohaterem natomiast ciąży fatum, nie jest w stanie sprzeciwić się przeznaczeniu (np Edyp)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.