KamiQa
KamiQa
  6 lutego 2010 (pierwszy post)
Dyrekcja i grono pedagogiczne w mojej szkole jest tak nieudolne że cięzko jest się coś od nich dowiedzieć.
Dlatego pisze na forum.

Otóż, wiadomo że piszemy w tym roku obowiązkowa matematykę, polski i obcy język.
Wiadomo też że przedmiot dodatkowy jest nadobowiązkowy i nie ma przymusu go zdawać.
Wiem już też że jesli chcę zdawać rozszerzony polski (czy inny przedmiot obowiązkowy) to muszę pisać najpierw podstawę a później dopiero rozszerzenie, czyli jak by dwa egzaminy ;>
Problem pojawia się kiedy przychodzi kwestia rozszerzenia przedmiotu dodatkowego.
Do tej pory było u mnie w szkole mówione że dodatkowy jeśli rozszerzony to pisze się normalnie. Przychodzę piszę rozszerzenie idę do domu.
Ale wczoraj doszły mnie słuchy że jednak dodatkowy przedmiot rozszerzony też zabierze nam cały dzień i będziemy musieli pisać najpierw podstawę później rozszerzenie.

Więc jak to naprawdę jest, wie ktoś?
I jeszcze jedno, co będzie jak np nie zdam podstawy a rozszerzenie tak ;> tak czysto teoretycznie pytam.
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  6 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc jak to naprawdę jest, wie ktoś?

Obydwa poziomy pisze się o jednej godzinie, więc wybierasz albo ten, albo ten poziom.
Wyjątkiem są języki.
Tak myślę. ;>
KamiQa
KamiQa
  6 lutego 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Tak myślę. ;>

Dzięki za odpowiedz... Nie wiem właśnie jak to jest w tym roku, takie zamieszanie z tym wszystkim zwłaszcza w mojej szkole nie ma się kogo zapytać bo ile nauczycieli tyle opini ;|
obsordine
obsordine
  6 lutego 2010

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam,ale;
jeśli masz do napisania: polski,matematykę i j.obcy.
to nie piszesz tych egzaminów razy dwa tj. typ podstawowy i rozszerzenie. Wybierasz jeden z dwóch.Piszesz,że chcesz pisać roz. polski,wiec piszesz rozszerzony,już bez podstawy.To samo z przedmiotem dodatkowym,jeśli takowy wybierzesz.

TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  6 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Piszesz,że chcesz pisać roz. polski,wiec piszesz rozszerzony,już bez podstawy.

Właśnie nie.
Jeśli chcesz napisać rozszerzony polski, musisz napisać najpierw podstawowy.
Tak samo z matematyką.
Tak nam mówiono. :tak:.
Your00Husband
Posty: 23 (po ~198 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Your00Husband
  6 lutego 2010

Natomiast z tego co mi wiadomo to jeśli chcesz pisać j.polski na rozszerzeniu to musisz najpierw napisać podstawę tego przedmiotu. Bo rozszerzenie to tak jak by dodatek. To samo jest w przypadku j. obcego i matematyki.
A co do dodatkowego przedmiotu, np. WOS-u czy Historii to od razu zaczynasz od rozszerzenia jeśli taki poziom wybierzesz.

KamiQa
KamiQa
  6 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie piszesz tych egzaminów razy dwa tj. typ podstawowy i rozszerzenie

Właśnie że piszę tego jestem pewna ot info mam potwierdzone.

Zastanawiam się właśnie nad tymi dodatkowymi bo wziełam WOS rozszerzony i wczoraj mi babka mówi że możliwe ze będzie tak że będzie trzeba pisać właśnie dwa testy na podstawe i rozszerzenie..
fenacious
fenacious
  6 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc jak to naprawdę jest, wie ktoś?

piszesz tylko rozszerzenie.
Be3Forever
Be3Forever
  6 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: piszesz tylko rozszerzenie.

piszesz JEDEN poziom, jak wybierzesz rozsz. i go nie zdasz, to masz po maturze.
KIEDYŚ było tak, że pisało się podst a pozniej rozsz. dzięki temu nawet gdy ktoś nie zdał rozsz. to podst. i tak miał zaliczoną (o ile ją zdał).
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  6 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: piszesz JEDEN poziom, jak wybierzesz rozsz. i go nie zdasz, to masz po maturze.

Jeśli nie zda się dodatkowego przedmiotu, obojętnie czy na poziomie podstawowym czy rozszerzonym, to wcale nie oznacza, że nie zdaje się matury.
Trzeba zdać obowiązkowe przedmioty, czyli polski, matematykę i język na poziomie podstawowym - wtedy matura jest zdana, niezależnie od wyniku z egzaminu z dodatkowych przedmiotów.
obsordine
obsordine
  6 lutego 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Właśnie nie. Jeśli chcesz napisać rozszerzony polski, musisz napisać najpierw podstawowy. Tak samo z matematyką. Tak nam mówiono. .

E,dziwne.Jeszcze rok temy,gdy pisałam maturę tak nie było.

[jesteście pewne,że coś się Wam nie popiedoliło?]

Konto usunięte
Konto usunięte: piszesz JEDEN poziom, jak wybierzesz rozsz. i go nie zdasz, to masz po maturze. KIEDYŚ było tak, że pisało się podst a pozniej rozsz. dzięki temu nawet gdy ktoś nie zdał rozsz. to podst. i tak miał zaliczoną (o ile ją zdał).

Ano.
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  6 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: E,dziwne.Jeszcze rok temy,gdy pisałam maturę tak nie było. [jesteście pewne,że coś się Wam nie popiedoliło?]

Wiem, że jest zupełnie inaczej niż w zeszłym roku.
Przez to jest sporo zamieszania, ale sama piszę w maju, więc trochę się muszę orientować. ;-)
Yncydent
Yncydent
  6 lutego 2010
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Jeśli chcesz napisać rozszerzony polski, musisz napisać najpierw podstawowy. Tak samo z matematyką.

Tak samo mowi moj brat.
shamaramorgan
shamaramorgan
  6 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: E,dziwne.Jeszcze rok temy,gdy pisałam maturę tak nie było. [jesteście pewne,że coś się Wam nie popiedoliło?]

w tym roku weszły takie zasady (dzięki Bogu) i będą one tylko chwilowe :)
91kasia
91kasia
  6 lutego 2010

Na 100% dodatkowy przedmiot pisze się tylko jeden poziom :)
Czyli jak zdajesz rozszerzenie to nie musisz pisac podstawy
Też jestem tegoroczną maturzystką i wszystkiego dokładnie się juz dowiedziałam :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.