91kasia
91kasia
  1 lutego 2010 (pierwszy post)

Dobry wieczór ;)
Mam do Was takie pytanie:
Otóż aby dostac się na studia to brane sa pod uwage wyniki z matury ale czy liczy się także świadectwo?
(Tzn średnia ocen, pasek, dodatkowe osiągnięcia czy coś innego...)

MaQ7
MaQ7
  1 lutego 2010

zalezy gdzie... u mnie np na Politechnike Łódzka swiadectwa pod uwage nie biora, ale nie wiem czy ma znaczenie np przy duzej ilosci chetnych....

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  1 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Otóż aby dostac się na studia to brane sa pod uwage wyniki z matury ale czy liczy się także świadectwo?

na UAM liczy się świadectwo, ale brane są tylko pod uwagę oceny z wybranych przedmiotów.
Bananowaaa
Bananowaaa
  2 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: aby dostac się na studia to brane sa pod uwage wyniki z matury ale czy liczy się także świadectwo?

to widocznie zależy od uczelni.
u mnie na Politechnice Gdańskiej przy rekrutacji biorą pod uwagę wyłącznie wyniki z matury :)
dominika1045
dominika1045
  2 lutego 2010

Na większości brane są wyłącznie wyniki matury. Jest kilka przedmiotów wodzących na dany kierunek i to z nich są brane oceny. Nie spotkałam się z uczelnią, która większy naciska brałaby na świadectwo, ale z tego co widzę byłam w błędzie :)

Politechnika Częstochowska też tylko matura ;D z tego co wiem jest tak też na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu :)
Przynajmniej było tak w tamtym roku ;D

Rosiczka00
Rosiczka00
  2 lutego 2010

u mnie tylko i wyłącznie matura, swiadectwa nawet w teczce im nie dawałam, więc mogłam mieć nawet same dopy i nie miałoby to żadnego wpływu :]

TequilaSunrise
TequilaSunrise
  2 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: na UAM liczy się świadectwo, ale brane są tylko pod uwagę oceny z wybranych przedmiotów.

Czyli jak np chce zdawac na dziennikarstwo, wezmą mi pod uwagę jęz.polski, wos/historia i jęz.obcy?
91kasia
91kasia
  2 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: UkolyszMnieDoSnu: na UAM liczy się świadectwo, ale brane są tylko pod uwagę oceny z wybranych przedmiotów. Czyli jak np chce zdawac na dziennikarstwo, wezmą mi pod uwagę jęz.polski, wos/historia i jęz.obcy?

Dołączam się do pytania ;)
MagiaMascotaMialek
MagiaMascotaMialek
  2 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli jak np chce zdawac na dziennikarstwo, wezmą mi pod uwagę jęz.polski, wos/historia i jęz.obcy?

zalezy czy wezma pod uwage swiadectwo czy mature. W kazdym razie chcac isc na taka uczelnie powinnas sie dowiedziec co biora pod uwage i zalezy czy idziesz na prywatna czy panstwowa, bo ja jestem na prywatnej na dziennikarstwie a na maturze zdawalam geografie :and:
91kasia
91kasia
  2 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zalezy czy wezma pod uwage swiadectwo czy mature. W kazdym razie chcac isc na taka uczelnie powinnas sie dowiedziec co biora pod uwage i zalezy czy idziesz na prywatna czy panstwowa, bo ja jestem na prywatnej na dziennikarstwie a na maturze zdawalam geografie

Wiadomo że najważniejsza jest matura i wiem jakie przedmioty sa punktowane i jakie mają przeliczniki ale interesuje mnie też świadectwo (jakie ma przelicznik) bo na stronach uczelni nie mogę tego odszukać. A wybieram sie na państwowe studia...
smencik
smencik
  2 lutego 2010

Ja dostarczałem tylko świadectwo maturalne z tego co pamiętam :and:

MagiaMascotaMialek
MagiaMascotaMialek
  3 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo na stronach uczelni nie mogę tego odszukać.

to nr telefonu do dziekanatu nie ma? :and:
WujekDyrektor
WujekDyrektor
  5 lutego 2010
:w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.