tigrainee
tigrainee
  30 stycznia 2010 (pierwszy post)

potrzebuje prostego tlumaczenia z polskiego na angielski tych podpunktow, bez zadnych udziwnien czy cos. z gory dzieki za pomoc, jezeli ktokolwiek sie tym zajmie, po prostu jak sama zaczelam to robic to sie przerazilam jak choroba wyniszcza czlowieka ze nie mysli ^^ po prostu gramatyka na zero byla^^

1.Królowa Gertruda poślubiła brata swojego zmarłego męża - króla Danii - Klaudiusza.
2.Ponieważ Hamleta gnębiła zagadkowa śmierć jego ojca.
3.Duch ojca przekazał Hamletowi, że został zabity przez własnego brata - Klaudiusza - oraz żonę Gertrudę, czyli matkę Hamleta, przy czym domaga się zemsty. Król został zabity przez brata podczas drzemki w ogrodzie, wlano mu do ucha truciznę. Ogłoszono, że ukąsił go jadowity wąż, koronę przywłaszczył sobie Klaudiusz, poślubił też matkę Hamleta.
4.Wstrząśnięty książę przysięga pomszczenie ojca, co od tej chwili staje się je­go jedynym celem życia. Zrywa z miłością swojego życia - Ofelią. Prosi towarzyszy, by milczeli o spotkaniu z Duchem, zapowiada też, że od tej nocy będzie się dziw­nie zachowywał.
5.To właśnie w tej scenie Hamlet wygłasza powszechnie znany mo­nolog zaczynający się od słów: Być, albo nie być - oto jest pytanie... . Rozważa, czy dalej znosić kaprysy losu, czy też odebrać sobie życie. Wybiera życie. Poloniusz jest już pewny, że zaburzenia psychiczne Hamleta są następstwem nieszczęśliwej miłości. Nato­miast król patrzy bardziej przenikliwie, dostrzega w postawie, słowach królewi­cza coś złowrogiego, co może stać się zgubne. Postanawia niezwłocznie wysłać go do Anglii.
6.Organizuje przedstawienie. Liczy na to, że król Klaudiusz zare­aguje w jednoznaczny sposób, potwierdzi swą winę. Hamlet umacnia się w przekonaniu, że musi dokonać krwawej zemsty na zabójcy ojca.
7.7.
8.Po oburzającym spektaklu królowa czeka na syna, Poloniusz ukrywa się za kotarą. Matka mówi Hamletowi, że przedstawienie obraziło ojczyma. Syn nie szczędzi królowej gorz­kich słów, pośrednich oskarżeń o współudział w zbrodni. Królowa zaczyna oba­wiać się zachowania Hamleta, woła o pomoc. Ukryty Poloniusz zamierza udzie­lić jej wsparcia, ale Hamlet przebija go nożem przez zasłonę - myśląc, że jest tam schowany sam król.
9.Hamlet widzi ducha ojca, którego nie może zobaczyć królowa. Przybywa on by wysłuchać problemów swojego syna - książę wyjawia swe obawy związane z wyjazdem do Anglii, mówi o nieufności wobec króla oraz Rosenkranca i Gildensterna. Ch­ce uprzedzić plany Klaudiusza.
10.Król wysyła Hamleta do Anglii, a towarzyszący księciu przyjaciele otrzymują li­sty do angielskich przyjaciół Klaudiusza, którzy mają niezwłocznie zabić Hamle­ta - w imię państwowego interesu Anglii. Klaudiusz odrzuca pomysł po­derżnięcia gardła w kościele, sugeruje pojedynek na szpady. Rapier Hamleta miałby mieć tępy szpic, natomiast broń Laertesa zostanie zatruta. W przypadku fiaska planu, Hamlet ma dostać do wypicia zatrute wino. Zbrodnicze rozważania kończy wiadomość o utonięciu Ofelii w rzece podczas puszczania wianków.
11.Hamlet opowiada Horacjowi, że podczas podróży do Anglii wykradł towa­rzyszącym mu ludziom królewski list z rozkazem zabicia go. Zamienił pisma -autentyczny list zastąpił sfałszowanym poleceniem zabicia posłańców.
12.Hamlet godzi się na pojedynek z Laertesem, który zamierza pomścić śmierć ojca. Przez przypadek za­prawione trucizną wino wypija królowa, a zatruty rapier dostaje się w ręce Ham­leta. Hamlet, wcześniej zabiwszy króla, zostaje ranny i także umiera. Żywy po­zostaje tylko Horacjo.
13.Hamlet błaga Horacja by przekazał wszystko co się tu działo Fortynbrasowi - jego przyjacielowi. Fortynbras zostaję władcą Danii.

KondziooLis
KondziooLis
  30 stycznia 2010

Nikt za Ciebie nie będzie robił zadań domowych. Możemy ewentualnie poprawić jak napiszesz.

tigrainee
tigrainee
  30 stycznia 2010

mozna zamknac temat.
poradzilam sobie, wcale nie musiales za mnie robic pracy domowej, cwaniaku.

KondziooLis
KondziooLis
  30 stycznia 2010

Nie jestem cwaniakiem, myślisz że wywalisz tekst i każdy poleci żeby ci go przetłumaczyć? To się mylisz.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.