drobnymaczek
drobnymaczek
  20 stycznia 2010 (pierwszy post)

Witam wszystkich:)

Hm.. od czego tu zacząć? - najlepiej od początku, chyba :P

No więc może zacznę od tego, że jestem tegoroczną maturzystką, a co za tym idzie kończę jedną szkołę (w moim przypadku jest to technikum), a zdałoby się zacząć kolejną, ale... Oj jakiegoś czasu w znaczeniu 'dłuższego" zastanawiam się co warto studiować, co jest opłacalnym kierunkiem (zaznaczam, ze przedmiotami wybranymi przeze mnie są" polski, angielski i matematyka - wszystkie trzy na podstawie plus czwarty matematyka na rozszerzeniu). Tak wiem nikt nie będzie za mnie wybierał studiów. Proszę tylko o radę co z takimi przedmiotami mogłabym studiować. Nie ukrywam, ze główna rolę (gdy nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o pieniądze) odgrywa dobrze płatna praca po ukończeniu danego kierunku.

W oparciu o Wasze doświadczenia proszę o rade. Zaznaczam, że interesują mnie studia w Poznaniu.

Dziękuje wszystkim, którym chciało się czytać moje 'wypociny' :)

Zakręt :D

PS

Jeśli Twoja wypowiedz nie wnosi nic sensownego do tematu to powstrzymaj się :]

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  22 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co do pytań jakie technikum - ekonomiczne, ale nie doradzajcie zadnej rachunkowości, ekonomi, czy jeszcze tam czegos bo nauczyciele dali mi tak w kośc, ze mam dośc tych przedmiotów. zresztą takie rzeczy mnie najwzyczajmniej w swiecie nudza.

Mi też było ciężko w tech. ekonomicznym, ale jednak dałam radę, teraz na studiach mam lepszy start, wiem więcej od tych z liceum, mam większą wiedzę ;) i mniej się uczę z niektórych przedmiotów. Jeśli chodzi o ekonomie - to fakt księgowość to dobrze potem płatny dział. Jak nie rachunkowość to może zarządzanie?
Ja studiuje zarządzanie i nie jest aż tak źle. Jest sporo nauki, prac, itp ale bywało gorzej uwierz w tech. ekonomicznym.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Carlsb
Carlsb
  23 stycznia 2010

-kierunki techniczne, inżynieryjne itd

-rachunkowość, ekonomia, finanse, analityk finansowy itd

próbuj maksymalnie wszędzie gdzie się da .. najpierw na dziennie ..

jak się nie uda na dzienne to wal na zaoczne ... byleby to byly wlasnie techniczne albo finansowe rzeczy ..nawet jak pójdziesz na zaoczne to i tak będziesz miala tytuł mgr inżyniera ... a do tego doświadczenie zawodowe (a to jest najważniejsze)

powerorginal
powerorginal
  23 stycznia 2010

ostatnimi czasy jest juz chyba za duzo ekonomistow ... jestem tak samo jak autorka w klasie maturalnej t.ekonomicznego i ide na rachune na 90% ... chce zostac ksiegowym mafiiii :mrgreen:

drobnymaczek
drobnymaczek
  23 stycznia 2010

no nic bede musiała nieźle pokombinować:)

dziękuję wszystkim:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.