OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  18 stycznia 2010 (pierwszy post)

W jakich przypadkach można "dostać" nauczanie indywidualne? Trzeba mieć jakieś potwierdzone choroby psychiczne, czy wystarczy iść do psychologa i porozmawiać?

innocent0kiss
innocent0kiss
  18 stycznia 2010

Indywidualne dostajesz wtedy kiedy Twoje zdrowie nie pozwala na to żebyś chodziła do szkoły.

Wydaje mi się, że od psychologa to nie bardzo.
Musiała by to być naprawdę poważna choroba psychiczna.

Odczarowana
Posty: 165 (po ~266 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Odczarowana
  18 stycznia 2010

No nie wiem czy wystarczy tutaj papierek od psychologa. Przy nauczaniu indywidualnym szkoła ponosi duuużo większe koszty i dlatego ot tak po prostu raczej go nie dostaniesz. Mam kolegę, który uczy się indywidualnie, ale on jest na prawdę chory (ma raka płuc) i leczy się, chociaż powoli wraca do zdrowia i niedługo zacznie normalnie chodzić do szkoły. Powiem szczerze: ciesz się zdrowiem i tym, że możesz normalnie się uczyć, bo są osoby które bardzo by chciały być na Twoim miejscu a nauczanie indywidualne na dłuższą metę wcale nie jest takie fajne (chociażby dlatego, że omijają Cię wycieczki klasowe ;p).

OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  18 stycznia 2010
Odczarowana
Odczarowana: chociażby dlatego, że omijają Cię wycieczki klasowe ;p).

i tak na nie nie jeżdżę ^^ w większości ...

Odczarowana
Odczarowana: No nie wiem czy wystarczy tutaj papierek od psychologa.

a gdzie w takim razie trzeba się udać?
I jakie trzeba mieć argumenty, żeby dostać indywidualne? Trzeba robić jakieś badania czy coś :woot:

Odczarowana
Odczarowana: Twoim miejscu a nauczanie indywidualne na dłuższą metę wcale nie jest takie fajne

dlaczego? :D
Odczarowana
Posty: 165 (po ~266 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Odczarowana
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdzie w takim razie trzeba się udać? I jakie trzeba mieć argumenty, żeby dostać indywidualne? Trzeba robić jakieś badania czy coś

aż tak dokładnie nie jestem obeznana w temacie, ale na pewno musiałabyś być na tyle chora żeby nie móc za bardzo nawet wychodzić z domu (właśnie o to chodzi w indywidualnym)

Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego? :D

masz wtedy słabszy kontakt z koleżankami/kolegami z klasy/szkoły, masz mniej godzin lekcji a praktycznie tyle samo materiału do opanowania, no i ja też czasem mam dosyć szkoły ale po kilku tygodniach takie indywidualne na pewno znudziłoby mi się, no bo ile można siedzieć w domu ;) ale to tylko moje zdanie ;D
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  18 stycznia 2010
Odczarowana
Odczarowana: masz wtedy słabszy kontakt z koleżankami/kolegami z klasy/szkoły, masz mniej godzin lekcji a praktycznie tyle samo materiału do opanowania, no i ja też czasem mam dosyć szkoły ale po kilku tygodniach takie indywidualne na pewno znudziłoby mi się, no bo ile można siedzieć w domu ;) ale to tylko moje zdanie ;D

teraz też nie mam kontaktu z koleżankami i kolegami ;D
a indywidualne można też mieć w szkole, przychodzi się i siedzi normalnie w klasie, ale masz sama lekcje bez reszty klasy.
margotka
margotka
  19 stycznia 2010

wystarczy zadzwonić do kuratorium:>

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.