Your00Husband
Posty: 23 (po ~198 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Your00Husband
  13 stycznia 2010 (pierwszy post)

Starasz się o stypendium na wyjazd do Szkocji, gdzie chciałbyś uczyć się historii i kultury tego kraju. Napisz podanie o stypendium
- określ cel listu, jak dowiedziałeś się o tym stypendium
- Opisz krótko swoje wykształcenie i poziom znajomości języka angielskiego
- Wyjaśnij, jak długo i dlaczego interesujesz się Szkocją
- Przekonaj organizatorów, dlaczego zasługujesz na stypendium, podając dwa powody

Napisałem to sam i teraz tylko proszę kogoś o przetłumaczenie :)

Drodzy Państwo

Celem tego listu jest zaprezentowanie mojej sylwetki w przekonaniu, że to właśnie mnie należy się to stypendium. O Waszym stypendium dowiedziałem się przeglądając strony internetowe zagranicznych uczelni. Wasza wydała mi się najlepsza pod względem umiejscowienia oraz moich zainteresowań.
Posiadam średnie wykształcenie techniczne a mój angielski jest na dobry poziomie w mowie jak i w piśmie.
Interesuję się Szkocją od podstawówki, kiedy to pierwszy raz obejrzałem film Braveheart. Waleczne serce w reżyserii Mela Gibsona. Zaciekawiła mnie kultura szkocka oraz zapał to walki. Ciekawe tereny oraz po przeczytaniu wielu książek również zabytki kultury.
Uważam, że zasługuje na to stypendium, gdyż łatwo nawiązuję nowe znajomości, oraz zdobytą wiedzę będę potrafił z łatwością wykorzystać w przyszłości.
XYZ

feuliette
feuliette
  13 stycznia 2010
Your00Husband
Your00Husband: Napisałem to sam i teraz tylko proszę kogoś o przetłumaczenie :)

tutaj sprawdzamy , a nie odrabiamy ;>
ThomaS597
ThomaS597
  13 stycznia 2010

wez dziewczynko ogarnij troszke bajere bo zeneda z Twojej strony , koleszka chyba napisal po polsku i swoja prace juz wlozyl wiec teraz Ty wykaz troche inicjatywy i to przetlumacz:D

fenacious
fenacious
  13 stycznia 2010

Dear Sir/Madam,

I am writing to apply for the scholarship in Scotland. I found out about this scholarship via Internet. Your site seems the best for me and my interests.

I have just passed my secondary school. My English level is good.
I am interested in Scotland since I watched 'Braveheart' movie. I was in primary school then. I was interested in Scotish culture and enthusiasm to fighting. I have read a lot of books and I was also interested in historic building.

I feel I am suitable candidate for this scholarship because I can make new friends very easy and could use gained knowledge in the future. [zmieniłabym te argumenty bo są mało przekonywujące.]

XYZ

Your00Husband
Posty: 23 (po ~198 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Your00Husband
  13 stycznia 2010

w taki razie co proponujesz w tych argumentach ?
i dziękuję za przetłumaczenie :piwo:

julCiak69
julCiak69
  13 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wez dziewczynko ogarnij troszke bajere bo zeneda z Twojej strony , koleszka chyba napisal po polsku i swoja prace juz wlozyl wiec teraz Ty wykaz troche inicjatywy i to przetlumacz:D

ale to forum nie jest po to by odrabiać za kogoś pracę domową, ale szukać wskazówek :tak:
feuliette
feuliette
  13 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i to przetlumacz:D

a co to ja tłumacz?
jak taki hop do przodu to sam tłumacz ;)
19miserable10
19miserable10
  14 stycznia 2010

A po co ma zmieniac argumenty? Przeciez to ma byc napisane poprawnie po angielsku a nie poprawnie politycznie :P

fenacious
fenacious
  14 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A po co ma zmieniac argumenty? Przeciez to ma byc napisane poprawnie po angielsku a nie poprawnie politycznie :P

rozumiem o co Ci chodzi. :) nie napisałam, że zmieniać bo nie są złe, tylko że ja bym je bo wg mnie są mało przekonywujące. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.