MillionFireflies
MillionFireflies
  12 stycznia 2010 (pierwszy post)

Mam problem z tym zadaniem..

Trapez prostokątny o podstawach 9 i 6 oraz kącie ostrym takim że cos = 0,25 obraca się wokół krótszej podstawy. Oblicz objętość i pole powierzchni bryły.

Jest ktoś wstanie je rozwiązać? Bardzo proszę (:

MaQ7
MaQ7
  12 stycznia 2010

chetnie bym pomgl bo bardzo lubie stereometrie ale jutro mam dwa kolokwia a dopiero wrocilem wiec z czasem u mnie krucho ;x
tak na szybko jak mysle to wyjdzie stozek z obcieta gora ... moze policz jakos z Talesa
jak znajde czas poetm pomysle

Tomalon
Tomalon
  12 stycznia 2010

MaQ7 ja jutro mam kolosa z techniki cyfrowej i angola i jakoś sobie radzę :P

Zadania nie rozwiąże , tylko napiszę jak rozwiązać, tak byś sama też coś musiała zrobić ;)
znasz średnice podstawy(9cm), oraz kąt (już nie w stopniach, tylko od razu wartość;)), z tego możesz wyliczyć wysokosć całego stożka (tak jakby nie był uciety). następnie możesz wyliczyc objętosć jego z wzoru na objętosć stożka, następnie liczysz to samo dla stożka o średnicy 6 cm. Objętosć stożka ściętego to jest objętość tego większego minus objętosć tego mniejszego. jeśli chodzi o pole powierzchni to liczysz z wzoru pole powierzchni bocznej obu stożków, od większej wartości odejmiesz tą mniejszą i do tego dodasz pola 2 podstaw(po prostu pola powierzchni 2 okręgów o srednicach 6 i 9 cm) jakby coś było niejasne to pisz

MaQ7
MaQ7
  12 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: angola

angol maly pikus :P
ja jutro mam metrologie i Programowanie Obiektowe ;P
Tomalon
Tomalon
  12 stycznia 2010

haha, wspomnienia z pierwszego roku :D, z metrologi było łatwo, a z obiektówki to jedynie z iteratorami (nie wiedziałem po co są :P) i przeciążaniem operatorów miałem problem :P

MaQ7
MaQ7
  12 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: haha, wspomnienia z pierwszego roku :D, z metrologi było łatwo, a z obiektówki to jedynie z iteratorami (nie wiedziałem po co są :P) i przeciążaniem operatorów miałem problem :P

chcialbym byc na pierwszym roku ;x
z obiektowki to moze same klasy w wiekszosci konstruktory , destruktory it...
Ale z metki te wszystkie Mostki Wheatstone'a, przetwarzanie analogowe itd rozwalaja ;x
Tomalon
Tomalon
  13 stycznia 2010

to na któym roku masz obiektówkę ?:P klasy, konstruktory, dziedziczenie to są podstawy :P

Pamietam te mostki na metrologi, do teraz nie wiem jak działają:P a przetwarzanie analogowe to mamy taki nawet pzredmiot analogowe(i cyfrowe) przetwarzanie sygnałów :P
a gdzie studiujesz ;>?

MaQ7
MaQ7
  13 stycznia 2010

Politechnika Łodzka 2 rok Elektorniki i Telekomunikacji...
no wiem obiektowka to podstawy C++
na pierwszym roku meczyli nas starozytnym C ; /

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.