Sysuniax3
Sysuniax3
  8 stycznia 2010 (pierwszy post)

bardzo prosiłabym o pomoc w języku polskim. mam zadane jedno zadanie, którego nie umiem zrobić ..
treść:

scharakteryzuj motywy rozdarcia, winy, trwogi obecne w twórczości Baczyńskiego, sytuując je w kontekście wypowiedzi Bolesława Micińskieg "Nienawidzę totalizmu i za to także, że nauczył mnie nienawiści. Nienawiść do zła jest - zapewne - uczuciem słusznym i sprawiedliwym , ale czy można bezkarnie wyzwolić słuszną nawet nienawiść? (...) Totalizm zniekształca nie tylko dusze swoich wyznawców - zatruwa nienawiścią, a więc zniekształca i dusze tych, którzy usiłują mu się przeciwstawić, tych, którzy podjęli z nim słuszną i sprawiedliwą wojnę".

z góry dziękuję

shamaramorgan
shamaramorgan
  9 stycznia 2010

Odnieś się do wierszy takich jak np. "Ten czas" "Pokolenie (II)" albo "Niebo złote Ci otworzę"-( ".. jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne")
Odnieś się do tragizmu Pokolenia Kolumbów- kiedy to młodzi ludzie zamiast cieszyć się życiem, musieli walczyć za ojczyznę.

Sysuniax3
Sysuniax3
  9 stycznia 2010

w książce mam dwa wiersze - spojrzenie i historia i to do nich się muszę odnieść, ale nie potrafię ?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.