Karmi103Choroszcz
Karmi103Choroszcz
  5 stycznia 2010 (pierwszy post)

ZADANIE 1
Gdy w naczyniu szklanym znajduje się roztwór glukozy o stężeniu 0,4g/cm3, kąt skręcania płaszczyzny polaryzacji promienia, który przeszedł przez roztwór wynosi 50 stopni. Jaki będzie kąt skręcania płaszczyzny polaryzacji, jeżeli stężenie glukozy zwiększono do 0,6g/cm3.

ZADANIE 2
Na siatkę dyfrakcyjną o stałej a= 3*10-6m pada prostopadle wiązka fal o długości λ=360nm. Ile wynosi maksymalny rząd widma, które jeszcze możemy zaobserwować?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 stycznia 2010

nie odrabiamy za nikogo zadań domowych

...Ignorance is bliss...
Karmi103Choroszcz
Karmi103Choroszcz
  5 stycznia 2010

... bo to nie jest zadanie domowe.

blaithil
blaithil
  5 stycznia 2010

w takim razie jak to nazwiesz? hm?

Karmi103Choroszcz
Karmi103Choroszcz
  5 stycznia 2010

ostatnią deską ratunku, bo muszę mieć zadania te dwa żeby zaliczyć półrocze a to nie jest żadna praca domowa. Czy zamiast tych spekulacji mógłby mi po prostu ktoś pomóc?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w takim razie jak to nazwiesz? hm?

strasznie ambitny temat :woot:
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnią deską ratunku, bo muszę mieć zadania te dwa żeby zaliczyć półrocze a to nie jest żadna praca domowa. Czy zamiast tych spekulacji mógłby mi po prostu ktoś pomóc?

Ja pomogę
napisz mi proszę czego nie rozumiesz i z czym masz problem ?
na jakiej części zadania stanąłeś ?

skoro planujesz poprawiać semestr a w dalekich planach nawet zaliczyć cały rok to mam nadzieję że chociaż wzory umiesz ?
...Ignorance is bliss...
Karmi103Choroszcz
Karmi103Choroszcz
  6 stycznia 2010

Leżałem w szpitalu 2 miesiące i wracam dopiero wszystko zaliczam, a nie jest to łątwe w klasie maturalnej. Żebym znał wzory to bym sam próbował ogarnąć, a tak proszę tylko o rozwiązanie, a reszta strzela, że nie będzie za nikogo pracy domowej robić. ;/
Mam jeszcze 2 przedmioty oprócz fizyki do zaliczenia i myślałem, że mi tutaj ktoś pomoże. :(

skate360
Posty: 1 (po ~19 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 27
skate360
  8 stycznia 2010

sam se rozwiąż xd

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.