xmeeeeenx
xmeeeeenx
  21 grudnia 2009 (pierwszy post)
Pisaliście sami pracę maturalną z polskiego czy ktoś wam napisał ?
lepiej samemu pisać czy żeby ktoś napisał ?

Ile czasu wam to zajęło ?

U mnie u 90% klasy pisze jakiś korepetytor pracę i tak się zastanawiam nawet jak nie mam talentu piśmienniczego. .. :)
blintex
blintex
  21 grudnia 2009

Hmm praca maturalna z polaka to żart (przynajmniej kiedyś), ja w sumie "olałem" ją, bo na wybrany kierunek studiów, polski nie był mi potrzebny. Mój temat brzmiał jakoś "Język internetowy" czy coś w ten deseń (opisywałem użycie emotikon, skrótów i innego badziewia). Pracę robiłem w dniu matury, wejście miałem na 13:00 a zacząłem robić jakoś o 8:00. Około 11:00 już byłem w kafejce internetowej drukować.
Omawiałem ją z 10min i dostałem 30% (czy ile to tam było, w każdym razie minimum).
Dla jednych pewnie to kiepski wynik, ale jeśli ktoś nie potrzebuje polaka na studia, to nie ma co się wysilać, byle zrobić a się nie narobić :D

shamaramorgan
shamaramorgan
  21 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm praca maturalna z polaka to żart (przynajmniej kiedyś), ja w sumie "olałem" ją, bo na wybrany kierunek studiów, polski nie był mi potrzebny. Mój temat brzmiał jakoś "Język internetowy" czy coś w ten deseń (opisywałem użycie emotikon, skrótów i innego badziewia). Pracę robiłem w dniu matury, wejście miałem na 13:00 a zacząłem robić jakoś o 8:00. Około 11:00 już byłem w kafejce internetowej drukować. Omawiałem ją z 10min i dostałem 30% (czy ile to tam było, w każdym razie minimum). Dla jednych pewnie to kiepski wynik, ale jeśli ktoś nie potrzebuje polaka na studia, to nie ma co się wysilać, byle zrobić a się nie narobić :D

Ustny chyba nigdzie się nie liczy. nawet na filologii ;)
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  21 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pisaliście sami pracę maturalną z polskiego czy ktoś wam napisał ? lepiej samemu pisać czy żeby ktoś napisał ?


będę pisać sama, mam interesujący mnie temat, więc sądzę, że specjalnie jakiegoś problemu mieć nie będę :)
oczywiście, ze samemu.
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  21 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nawet na filologii ;)

Potwierdzam, ustny egzamin w ogóle nie jest brany pod uwagę,nawet na tym kierunku.
goodmorning
goodmorning
  21 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pisaliście sami pracę maturalną z polskiego czy ktoś wam napisał ?

nie jestem humanistą i pracę napisała mi siostra :tak:
ps. książki przeczytałem

Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej samemu pisać czy żeby ktoś napisał ?

jeżeli potrafisz pisz sam, jeśli jesteś nogą z polskiego to nawet się za to nie bierz i nie marnuj czasu.
Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  22 grudnia 2009

Pisz samemu.
Przeczytasz, pomęczysz się i będziesz mógł coś o tymmówić, bo coś będziesz wiedzial.
Bez sensu jest nauka pracy maturalnej ...

BrokulowaKrolewna
BrokulowaKrolewna
  22 grudnia 2009
Na siebie licz a nie na innych, co napiszesz samemu, tym więcej Ci zostanie w główce :mrgreen:
ugodzonynozem
ugodzonynozem
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pisaliście sami pracę maturalną z polskiego czy ktoś wam napisał ?

jestem za głupi na maturę za stary też
margotka
margotka
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem za głupi na maturę za stary też


patrz... a nam wmawiali, ze można zdawać w każdym wieku;)

...samodzielna pracazawsze daje lepsze rezultaty... jednak biorąc pod uwagę współczesne lenistwo młodziezy, to niestety wolą, by ktoś na tym zarobił, niż sami podjąć trudwbicia sobie kilku faktów do głowy...
DangerousRelations
DangerousRelations
  22 grudnia 2009
margotka
margotka: patrz... a nam wmawiali, ze można zdawać w każdym wieku;)

Dobreze wmawiali, bo moja mama w zeszłym roku zdawała mature razem ze mną ;]
Uzi
Uzi
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie u 90% klasy pisze jakiś korepetytor pracę i tak się zastanawiam nawet jak nie mam talentu piśmienniczego. .. :)

Zapłacisz to i talent nie będzie Ci potrzebny.
thomas893
thomas893
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej samemu pisać czy żeby ktoś napisał ?

wolałem sam napisać niż debilnie wydać pieniądze

Konto usunięte
Konto usunięte: Ile czasu wam to zajęło ?

nie pamiętam... w każdym razie zacząłem pisać, jak kazali oddawać bibliografie.

Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie u 90% klasy pisze jakiś korepetytor pracę i tak się zastanawiam

jakby 90% klasy chciało popełnić samobójstwo, to też byś się nad tym zastanawiał? ;>

:ziober2:
julCiak69
julCiak69
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ustny chyba nigdzie się nie liczy.

ustny jest po to, żeby sprawdzić, czy umiemy mówić. :ninja:
bo sprawdzałam z dwa tygodnie chyba najdalej, czy ustny, gdzieś się wlicza- nie. ani z angielskiego, ani z polskiego nie są wliczane punkty przy rekrutacji an studiach. :ninja:
shamaramorgan
shamaramorgan
  23 grudnia 2009
julCiak69
julCiak69: ustny jest po to, żeby sprawdzić, czy umiemy mówić.

przydać nam się może jako przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej ;)
olcia181920
olcia181920
  23 grudnia 2009

Uważam, że kupowanie pracy jest ostatecznym rozwiązaniem dla ludzi leniwych, lub też takich, którzy nie przejawiają polotu literackiego, w każdym razie to jakieś wyjście z sytuacji. Najlepiej jest napisać pracę samemu, gdyż uczenie się jej ograniczasz wtedy do minimum, znasz zwroty i sformułowania jakich użyłeś. Jeśli chodzi o mnie to napisałam sama w jakieś kilka dni przed egzaminem. Pisałam przez dwa dni, po dwie, trzy godziny... Taka praca to nic strasznego, bo i tak możesz za nią dostać max 5 punktów. Za każde trzy pytania jej dotyczące masz po 5- o ile mi wiadomo... W takim wypadku należy przeczytać lektury, których się użyło, lub dokładne streszczenia i opracowania. Cóż życzę powodzenia na egzaminie.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.