uzi6
uzi6
  17 grudnia 2009 (pierwszy post)
Proszę,pomóżcie mi to ważne bardzo ważne.
julCiak69
julCiak69
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Proszę,pomóżcie mi to ważne bardzo ważne.

sam napisz, a my sprawdzimy.
nie poświęcamy się, by ktoś mógł zabrać się za granie w gry :ninja:
a poza tym google chyba nie gryzą z tego, co wiem :ziober2:
Predatorbobo
Predatorbobo
  17 grudnia 2009

Jedność społeczna i religijna! Wspólny język i polski charakter. Chcieli nam zabrać język to jak typowi Polacy robiliśmy im na złość xD A serio to poczytaj google, bo to szeroki temat. Bismarck i te jego plany wysiedleń, rusyfikacja, galijskie sprawy, temat rzeka.

thomas893
thomas893
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co spowodowało,że Polska przetrwała pod zaborami?

bo Polacy są narodem z jajami i nie dadzą się byle najeźdźcą... :rock:
Voucur
Voucur
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: uzi6:Co spowodowało,że Polska przetrwała pod zaborami? bo Polacy są narodem z jajami i nie dadzą się byle najeźdźcą...

Jak tak napisze odpowiedź, a zwłaszcza z tą osobliwą formą zapisu słowa "najeźdźcy", na pewno może liczyć na piątkę.

Polska nie przetrwała pod zaborami, tylko polski naród. Niestety to nie to samo. Przez Polskę rozumiemy państwo, a na nie składa się naród i terytorium, które praktycznie utraciliśmy wraz z 3. rozbiorem, a definitywnie wraz z likwidacją wszelkich marionetkowych tworów quasi-państwowych, takich jak Księstwo Warszawskie,Królestwo Polskie (tzw. Kongresówka), "Przywiślański Kraj" etc.

Powodów przetrwania tożsamości narodowej (o tym powinien traktować temat) jest naprawdę wiele, ale główny schemat powtarza się u wielu narodów. Tyczy się w dodatku czasów współczesnych, wystarczy spojrzeć na Kurdów, którzy również nie mają własnego państwa, a czują się jednym narodem.
julCiak69
julCiak69
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie dadzą się byle najeźdźcą..

ja tam uwielbiam germańskich najeźdźców, którzy zrobili nam wielką orgię w Katowickim spodku :rock:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.