JaTuTylkoSprzatam
JaTuTylkoSprzatam
  17 grudnia 2009 (pierwszy post)

dane jest przyporzadkowanie, które jednocyfrowym liczbom naturalnym przyporzadkowuje najblizsze im, mniejsze liczby pierwsze. a) przedstaw to przyporzadkowanie za pomocą tabelki, grafu i wykresu. b) jakim argumentom przyporządkowano wartość y=5? c) podaj miejsca zerowe x0= d) podaj dziedzinę funkcji Df= (.......) e) podaj zbiór argumentów X= (.......) f) wypisz elementy zbioru wartości Y=(...........) g) wyjasnij czy punkt A=(5; 3 ) lezy na wykresie?

ktoś pomoże?:( tak mniej wiecej ocb

Avatar użytkownika felix2kfelix2k
Posty: 38 (po ~224 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
felix2k
  17 grudnia 2009
liczby naturalne jednocyfrowe: mozna zaczac od 0 albo 1, az do 9
liczby pierwsze: te ktore dziela sie jedynie przez 1 i sama siebie czyli 2,3,5,7,11,13,17 itd.
tutaj liczbom jednocyfrowym naturalnym masz przyporzadkowac mniejsza, najblizsza liczbe pierwsza. dla 0,1,2 nie da sie, dla 3 bedzie 2, dla czworki 2, dla 5 3 itd
miejsce zerowe- argument dla ktorego funkcja przyjmuje wartosc 0, 0 nie jest liczba pierwsza wiec ta funkcja nie moze nigdzie go przyjmowac
argumenty: to kolejne x ktore beda w tej funkcji
zbior wartosci: kolejne y w tej funkcji
JaTuTylkoSprzatam
JaTuTylkoSprzatam
  17 grudnia 2009

dziękuje ;**

szato85
szato85
  18 grudnia 2009
felix2k
felix2k: argumenty: to kolejne x ktore beda w tej funkcji

hmmm.... to zależy....
ja zrozumiałem to tak że za zbiór przyjmiemy jednocyfrowe liczby naturalne, wówczas zbiór argumentów będzie wyglądał tak X=def{0,1,2,...,9} mimo iż {0,1,2} nie należą do relacji to nadal są argumentami dla których funkcja jest po prostu nie określona,czyli nie będą należały do dziedziny funkcji.
Avatar użytkownika felix2kfelix2k
Posty: 38 (po ~224 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
felix2k
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja zrozumiałem to tak że za zbiór przyjmiemy jednocyfrowe liczby naturalne, wówczas zbiór argumentów będzie wyglądał tak X=def{0,1,2,...,9} mimo iż {0,1,2} nie należą do relacji to nadal są argumentami dla których funkcja jest po prostu nie określona,czyli nie będą należały do dziedziny funkcji.

rzeczywiście wyraziłem sie niejasno;] moja odpowiedz z kolejnymi x odnosila sie do dziedziny ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.