agniesiaO3
agniesiaO3
  16 grudnia 2009 (pierwszy post)

hej;p mam problem z jak mysle bardzo prostym zadaniem, dlatego, że fizykę ostatnio mialam praktycznie w gimnazjum:/
Prosze o jakąkolwiek poomoc w rozwiązaniu go

O ile należy ogrzać gaz o temperaturze początkowej 20st Celcjusza, aby jeo objętość przy stałym ciśnieniu wzrosła trzykrotnie.

wujek google nic nie wie:(

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  16 grudnia 2009
Z tego, co pamietam z fizyki:

1 mol dowolnego gazu w warunkach normalnych zajmuje 22,4dm^3
za war. normalne przyjmuje się temp ok 20C i cisnienie 1013,25hPa (1atm)

zatem z proporcji możesz wyliczyc:
20C - 22,4
x - 67,2

z tego wyliczasz x i otrzymujesz wartosc temperatury :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
szato85
szato85
  16 grudnia 2009

hmmm..... wujek Google z ciocią Wiki wyjaśnią ci kwestie jak wpiszesz "przemiana izobaryczna"....:P

agniesiaO3
agniesiaO3
  17 grudnia 2009
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Z tego, co pamietam z fizyki: 1 mol dowolnego gazu w warunkach normalnych zajmuje 22,4dm^3 za war. normalne przyjmuje się temp ok 20C i cisnienie 1013,25hPa (1atm) zatem z proporcji możesz wyliczyc: 20C - 22,4 x - 67,2 z tego wyliczasz x i otrzymujesz wartosc temperatury :)

dziękuję bardzo bardzo:) juz chyba wiem o co biega:D

Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm..... wujek Google z ciocią Wiki wyjaśnią ci kwestie jak wpiszesz "przemiana izobaryczna"....:P

wiesz, chyba się na mnie obrazili;P cięzko zrozumieć nawet jak wytłumaczone są przemiany izobaryczne, tylko że ja tego NIGDY nie mialam:( nie ma to jak nauczyciel;p
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.