DontStopCat
DontStopCat
  16 grudnia 2009 (pierwszy post)

elo ;*
mam zadanie aby opisać świąteczne obrzędy w mOim rejonie xd
niby banalne i powinnam to sama napisać . ale jedno mnie zastanawia ... xdd
co to są obrzędy ii ja wgl nie wiem czy są jakieś w moim domu ;D

prosze was o pomoc piszcie jakie obrzędy są u was . ;)
aa ja sobie dodam troche swojego opisze i bd . ;*

Prosze was o PomoC ! ;*

Avatar użytkownika felix2kfelix2k
Posty: 38 (po ~224 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
felix2k
  16 grudnia 2009

wikipedia:

Konto usunięte
Konto usunięte: Obrzęd to zespół zakorzenionych w tradycji, najczęściej określonych przepisami, czynności i praktyk o znaczeniu symbolicznym, towarzyszących jakiejś uroczystości o charakterze związanym z charakterem społeczności. Obrzędy dzielimy na religijne i świeckie.

my w rodzinie np tarzamy się w jajecznicy z cebulką, a później jeździmy na monocyklach w baseniku pełnym budyniu, śpiewając hymn Republiki Vanuatu, po mongolsku, od tyłu, co drugi wyraz wycinając hołubca :P
DontStopCat
DontStopCat
  16 grudnia 2009
felix2k
felix2k: my w rodzinie np tarzamy się w jajecznicy z cebulką, a później jeździmy na monocyklach w baseniku pełnym budyniu, śpiewając hymn Republiki Vanuatu, po mongolsku, od tyłu, co drugi wyraz wycinając hołubca :P

czy to jest realne ?
;d;d
margotka
margotka
  16 grudnia 2009

obrzędem będzie to, co robisz w czasie sacrum (świat) i profanum (codziennie)...

np. świąteczne: ubieranie choinki w Wigilię; zaczynanie wieczerzy Wigilijnej, gdy pojawi się 1 gwiazdka; szykowanie gniazd dla króliczka

codzienne: obiad w niedziele jadamy razem i zawsze będzie dwudaniowy - rosół i kluski, kapusta, mięso; w soboty chodzimy do kina etc.

poszukaj w google obyczajów, obrzędów regionalnych.. na pewno znajdziesz tego mnóstwo; albo działalność kół gospodyń wiejskich - zapewne naprowadzą cię na specyfikę twojego regionu;

ponadto, zwróć uwagę skąd pochodzą twoi rodzice i dziadkowie, bo mogą być wpływy np. z Kujaw, Śląska, Kaszub etc.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.