KubekKakao
KubekKakao
  14 grudnia 2009 (pierwszy post)

mam pytanie .. :D mam takie zadanie gdzie mam napisac jaki jest temat utworu Jozefa Czechowicza "Na wsi". to ma byc kilka zdan .. bylabym wdzieczna gdybyscie pomogli mi cos napisac albo po prostu znalezli stronke na ktorej znajde jakas pomoc o tym :D chodzi o to zeby bylo tam napisane cos pomocnego :D .. ;p

thx:*

xxMeeryxx
xxMeeryxx
  14 grudnia 2009

Józef Czechowicz w wierszu Sam przedstawił wiele uczuć. W tekście przewijają się strach, niepokój, niepewność, brak poczucia bezpieczeństwa
, zestawieniu poddano motywy apokaliptyczne i arkadyjskie.

arkadia czyli raj

KubekKakao
KubekKakao
  14 grudnia 2009

dzieki ale nauczycielka na pewno nie uwierzy ze pisalam to sama poniewaz jestem w podstawowce:P

KubekKakao
KubekKakao
  14 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sam

to mial byc wiersz "na wsi"
olcia181920
olcia181920
  14 grudnia 2009

Wiersz "Na wsi"... Podmiot liryczny opisuje urok wiejskiego popołudnia w pierwszej strofie, w drugiej wieczoru a w trzeciej nocy. Jest to wiersz nieregularny, czyli o różnej długości wersów. "Księżyc idzie srebrne chusty prać" - metafora i personifikacja w jednym (te środki na pewno mieliście w podstawówce)Ostatnia, czwarta zwrotka, to wyidealizowanie wsi, która jest ostoją i zapewnia swym mieszkańcom bezpieczeństwo, co potwierdza ostatni wers utworu.

shamaramorgan
shamaramorgan
  14 grudnia 2009

wiersz Józefa Czechowicza mówi o wsi.
Koniec :]

Konto usunięte
Konto usunięte: mam pytanie .. :D mam takie zadanie gdzie mam napisac jaki jest temat utworu Jozefa Czechowicza "Na wsi". to ma byc kilka zdan .. bylabym wdzieczna gdybyscie pomogli mi cos napisac albo po prostu znalezli stronke na ktorej znajde jakas pomoc o tym :D chodzi o to zeby bylo tam napisane cos pomocnego :D .. ;p

analiza i interpretacja wiersza- cholernie przydatna rzecz :]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.