angelaaxxx
angelaaxxx
  10 grudnia 2009 (pierwszy post)

mam pytanie odnośnie prezentacji maturalnej
ile powinno być lektur?
czy te lektury mogą być z gim. i liceum czy tylko obowiązujące w liceum?
czy mogą być takie utwory:
jan kochanowski fraszki,j.słowacki kordian,h.sienkiewicz potop,krasicki pijaństwo,barbara ronek pamiętnik narkomanki,christiana f. my dzieci z dworca zoo
czy musze jeszcze jakies dodac? lub ewetualnie czy moge jakies odrzucic?

felix2k
Posty: 38 (po ~224 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
felix2k
  10 grudnia 2009

dużo tego masz;D powinno byc tak ze masz cos z programu liceum i do tego mozesz dorzucic ksiazki, których program nie obejmuje, o ile przez te kilka lat się nic nie zmieniło;]
btw mogę wiedziec jaki temat?

angelaaxxx
angelaaxxx
  10 grudnia 2009

"alkohol,narkotyki i inne używki-ich rola w biografi bohaterow literackich i życiu artysty"

felix2k
felix2k: masz cos z programu liceum

ale to coś tzn ile?? chodzi mi o to czy moze byc np jedna lub dwie które obowiązują w liceum?
felix2k
Posty: 38 (po ~224 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
felix2k
  10 grudnia 2009

ciekawe:D kolega pisal cos o duchach i zjawach, z tego co pamietam mial 2 ksiazki z programu liceum i 4 ksiazki, ktorych zaden minister do programu by nie wpisal;)
generalnie ja moge Ci tutaj mowic, ze bedzie ok, ale wiesz, ze sa nauczyciele i męczywory;]

angelaaxxx
angelaaxxx
  10 grudnia 2009

własnie ja tez mam tylko dwie które obowiązują:kordian i potop
czyli myślisz ze wybrałam dobrze?czy mogłabym coś odrzucic?
o duchach to musiało byc naprawde ciekawe ::mrgreen::

felix2k
Posty: 38 (po ~224 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
felix2k
  10 grudnia 2009

niestety żadnej z wymienionych lektur nie czytałem;) nie wiem co z Kordianem, ale od razu do głowy przyszedł mi Zagłoba, więc trylogia chyba będzie ok;)
ogolnie cala ta matura ustna to wielka lipa, nie stresujcie sie;)

angelaaxxx
angelaaxxx
  10 grudnia 2009

okej dzięki :)

fenacious
fenacious
  11 grudnia 2009
angelaaxxx
angelaaxxx: ile powinno być lektur? czy te lektury mogą być z gim. i liceum czy tylko obowiązujące w liceum?

cztery.
nie musza byc obowiazkowe z LO.
felix2k
Posty: 38 (po ~224 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
felix2k
  11 grudnia 2009

ale cztery ksiazki czy cztery lektury, z tym ze moga byc z gimnazjum albo z programu dodatkowego (o ile jest takie cos:D)

Filuteria
Filuteria
  11 grudnia 2009
angelaaxxx
angelaaxxx: "alkohol,narkotyki i inne używki-ich rola w biografi bohaterow literackich i życiu artysty"


Skupiłabym się na modernizmie. ; )
Filuteria
Filuteria
  11 grudnia 2009

A jeśli chodzi o utwory, to nie więcej jak 3 lub 4. Poza tym wejdź w sferę życia pisarzy. Biografia.

91kasia
91kasia
  11 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: angelaaxxx: ile powinno być lektur? czy te lektury mogą być z gim. i liceum czy tylko obowiązujące w liceum? cztery.

Niekoniecznie cztery. To zależy ile "informacji" z nich weźmiesz, itd
Najlepiej żeby praca wyszła na 4-5 str A4 :) Wtedy się ładnie mieści w czasie
shamaramorgan
shamaramorgan
  11 grudnia 2009
angelaaxxx
angelaaxxx: ile powinno być lektur?

bylebyś zmieściła się w 15 minutach. Jednak lepiej omówić szczegółowo mniej niż powierzchownie kilka.

angelaaxxx
angelaaxxx: czy te lektury mogą być z gim. i liceum czy tylko obowiązujące w liceum?

ja mam lekturę z gimnazjum i jeszcze jedną spoza kanonu lektur. I na tym kończy się moja przygoda z prozą na maturze ;)

angelaaxxx
angelaaxxx: ronek

Rosiek* :D

angelaaxxx
angelaaxxx: czy musze jeszcze jakies dodac? lub ewetualnie czy moge jakies odrzucic?

prawdę mówiąc nie mam pojęcia jaki alkohol miał wpływ na twórczośc Słowackiego czy Sienkiewicza
felix2k
Posty: 38 (po ~224 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
felix2k
  11 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: prawdę mówiąc nie mam pojęcia jaki alkohol miał wpływ na twórczośc Słowackiego czy Sienkiewicza

w temacie jest tez rola w biografii bohaterow literackich
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepiej żeby praca wyszła na 4-5 str A4 :)

to wy macie zamiar to pisać? xD
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.