Szokollada
Szokollada
  9 grudnia 2009 (pierwszy post)

co to jest "dualizm świata" ? nigdzie nie mogę tego znaleźć :and:

x00
x00
  9 grudnia 2009

Doprawdy? :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dualizm - pogląd reprezentowany przez wiele religii, doktryn religijnych i herezji, dotyczący natury i pochodzenia dobra i zła istniejącego w świecie. Radykalny dualizm zakłada istnienie dwóch równorzędnych sił "Dobra" i "Zła", "Światła" i "Ciemności", "Dobrego Boga" i "Złego Boga", równorzędnych i współodwiecznych. Widzialny świat miałby być efektem ścierania się tych dwóch sił. Doktryny dualistyczne wiążą materię z pierwiastkiem "złym", zaś element duchowy - z "dobrym".


http://pl.wikipedia.org/wiki/Dualizm_%28religia%29
Szokollada
Szokollada
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Doprawdy?

znalazłąm to aczkolwiek nie byłam pewna , czy to o to chodzi. Bo tu jest wytłumaczone pojęcie 'dualizmu' , a ja mam wyjaśnić 'dualizm' i nie wiem, czy jest to to samo :and:
margotka
margotka
  10 grudnia 2009

tak o to własnie chodzi

dualizm to zawsze jest coś co działa na dwóch przeciwległych płaszczyznach... nie koneicznie odnosi się do religii... np.

dobro i zło
chorba izdrowie
świat fantastyczny i realny (i zalewne masz teraz omawiana epokę romantyzmu - dlatego pojawiło się pojęście "dualizmu świata") ...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.