adi783
Posty: 987 (po ~124 znaków)
Reputacja: -30 | BluzgometrTM: 144
adi783
  29 listopada 2009 (pierwszy post)

Mam kilka pytań do osób, które miały styczność z Potopem:
1. Z jakich powodów kmicic bvył spadkobiercą po Bilewiczu?
2. W jakich okolicznościach Oleńska ujrzała 1 raz Kmicica po smierci dziadka?
3. Jak Kmicic zabawiał się z kompanami po przyjezdzie do lubica?
4. Jakie wrazenie na kompanach wywarła Oleńka?
5. Kto powiadomił Oleńkę o zabawach z kompanami?
6. Jak przyjęła Oleńka kompanów gdy przyjechali po proch?
9. Jak Kmicic ukrał burmistrza?
10. Dlaczego po powrocie z Upity nikt nie powitał kmicica?
11. O cyzm napisał kmicic w liście do olenki?

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś znał odpowiedz na ktorekolwiek z pytań.

:mrgreen:
JogobellaT
JogobellaT
  29 listopada 2009

dziecko a google od czego masz? nikt za ciebie nie bedzie robil pracy domowej, wykaz sie sam, tu moga sprawdzic ci

adi783
Posty: 987 (po ~124 znaków)
Reputacja: -30 | BluzgometrTM: 144
adi783
  29 listopada 2009

Dziecko? CHyba nie wiesz co mówisz bucu :)
Google jakoś nic nie podpowiadają i to nie jest praca domowa :]

:mrgreen:
shamaramorgan
shamaramorgan
  29 listopada 2009
adi783
adi783: 1. Z jakich powodów kmicic bvył spadkobiercą po Bilewiczu?

Stary Billewicz był chyba dobrym przyjacielem jego rodziny.
Trzeba pamiętać, że w testamencie było zaznaczone, że dostanie on spadek, jeśli jego wnuczka, Oleńka będzie chciała go za męża.

adi783
adi783: 2. W jakich okolicznościach Oleńska ujrzała 1 raz Kmicica po smierci dziadka?

Przyjechał do niej. Ona bodajże coś tam przędła.
adi783
adi783: 3. Jak Kmicic zabawiał się z kompanami po przyjezdzie do lubica?

strzelał do obrazów rodziny Billewiczów a jego kompania zabawiała się z panienkami.
adi783
adi783: 4. Jakie wrazenie na kompanach wywarła Oleńka?

Nie lubiła ich
adi783
adi783: 6. Jak przyjęła Oleńka kompanów gdy przyjechali po proch?

Ostro.

adi783
adi783: 9. Jak Kmicic ukrał burmistrza? 10. Dlaczego po powrocie z Upity nikt nie powitał kmicica? 11. O cyzm napisał kmicic w liście do olenki?

tego już nie pamiętam

adi783
adi783: i to nie jest praca domowa :]

jasne, jasne :]

adi783
adi783: Google jakoś nic nie podpowiadają

To dlaczego nie przeczytałeś lekturki?
Pytania są tylko z początku I tomu :d
adi783
Posty: 987 (po ~124 znaków)
Reputacja: -30 | BluzgometrTM: 144
adi783
  29 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jasne, jasne :]

No jasne jasne ^^ po prostu jest mi to potrzebne na chwile obecną a nie miałem wcześniejszej potrzeby zapoznawania się z tą książką ^^

Konto usunięte
Konto usunięte: To dlaczego nie przeczytałeś lekturki?

Bo to nie chodzi o szkołe? Potrzebne mi były tlyko odpowiedzi a nie lektura boże..

W każdym bądz razie dzięki =]
:mrgreen:
juliocarlo
juliocarlo
  29 listopada 2009
adi783
adi783: To dlaczego nie przeczytałeś lekturki?


Nikt normalny takich rzeczy nie czyta. Te stare książki typu "Potop", "Quo Vadis" itp. już dawno powinny trafić do lamusa. Filmy każdy oglądał - nie ma sensu czytać książki. Jest za to tyle ciekawych książek współczesnych ale jakoś MEN w Polsce woli dalej żyć średniowieczem.
juleczkusia
juleczkusia
  30 listopada 2009
adi783
adi783: Mam kilka pytań do osób, które miały styczność z Potopem: 1. Z jakich powodów kmicic bvył spadkobiercą po Bilewiczu? 2. W jakich okolicznościach Oleńska ujrzała 1 raz Kmicica po smierci dziadka? 3. Jak Kmicic zabawiał się z kompanami po przyjezdzie do lubica? 4. Jakie wrazenie na kompanach wywarła Oleńka? 5. Kto powiadomił Oleńkę o zabawach z kompanami? 6. Jak przyjęła Oleńka kompanów gdy przyjechali po proch? 9. Jak Kmicic ukrał burmistrza? 10. Dlaczego po powrocie z Upity nikt nie powitał kmicica? 11. O cyzm napisał kmicic w liście do olenki? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś znał odpowiedz na ktorekolwiek z pytań.

a streszczeń nie ma.?
a książki nie łaska przeczytać.? :zonk:
my nie odrabiamy prac domowych, my jedynie możemy naprowadzić na odpowiedź, ale nie robimy za nikogo prac domowych :ninja:
za nas nikt nie robi :ninja:
shamaramorgan
shamaramorgan
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikt normalny takich rzeczy nie czyta. Te stare książki typu "Potop", "Quo Vadis" itp. już dawno powinny trafić do lamusa. Filmy każdy oglądał - nie ma sensu czytać książki. Jest za to tyle ciekawych książek współczesnych ale jakoś MEN w Polsce woli dalej żyć średniowieczem.

myślę, że klasykę powinno się znać i czytać. Zwłaszcza polskiego Noblistę.
Skoro twierdzisz, że jest wiele współczesnych pisarzy, to proszę, powiedz, jakie byś polecił wpisać do kanonu polskich lektur :]

Pamiętaj, że powinny mieć one jakieś głębsze przesłanie, a poza tym odpowiadać kierunkom literackim danego okresu ;d
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.