KindziaxDD
KindziaxDD
  25 listopada 2009 (pierwszy post)


Moglibyście mi sprawdzić ?

Charakterystyka Małego Księcia.
Mały Książe to główny i tytułowy bohater wspaniałej książki napisanej przez Antoine de Saint-Exuperego. Zamieszkuje on niewielki planetoid B-612. Jest istotką, która jak najlepiej dba o dobro swojej, ukochanej planetki.
Jest szczupłym blondynkiem z kręconymi, anielskimi włosami.Jego przepiekna, delikatna twarz sprawia, że bije od niego sympatia. Wyglądem przypomina małego, bezbronnego aniołka. Uwielbiał zachody słońca na swojej planetce,które były tam praktycznie cały czas. Ta mała istotka nigdy nie spotkała się z kłamstwem i ciężko jej było zrozumieć, dlaczego inni kłamią. Podczas swoich wędrówek po planetach spotkał wiele przedziwnych osób: króla,pyszałka,pijaka,geografa,bankiera,latarnika i wiele innych, które uświadomiły mu różne wady dorosłych. Mały Książe lubił zadwać trudne pytania, ale pytany o co unikał odpowiedzi. Nie lubił być lekceważony, ponieważ czuje się wtedy odrzucony. Jego najlepszą przyjaciółką była róża, którą się opiekował. Z czasem jego uczucia do róży przekształciły się w miłość. Lis był również jego przyjacielem, którego z czasem oswoił. Był bardzo zadowolony z tego powodu. Podróże po innych planetach nauczyły go, że za miłość i przyjaźń trzeba być odpowiedzialnym i dbać o to co się kocha lub oswoi. Zrozumiał, że jest odpowiedzialny za bezbronną różę, dlatego wrócił na swoją planetę, opiekować się nią.
Według mnie Mały Książe nie miał żadnych wad, był po prostu idealny. Dorośli ludzie powinni uczyć się od niego i brać z niego przykład, wtedy na świecie nie byłoby tyle smutnych dzieci oraz rodzin. Ta fantastyczna istotka wiedziała, że na bliską osobę zawsze można liczyć i warto dla niej żyć.
Error
Error
  25 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wyglądem przypomina małego, bezbronnego aniołka.


Konto usunięte
Konto usunięte: Uwielbiał zachody słońca na swojej planetce,które były tam praktycznie cały czas.

Czas :P przypomina/uwielbiał. Jeśli decydujesz sie na czas teraźniejszy ,trzymaj sie go.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mały Książe lubił zadwać trudne pytania, ale pytany o co unikał odpowiedzi. Nie lubił być lekceważony, ponieważ czuje się wtedy odrzucony.


Powtórki. NIe wiem czy Twój nauczyciel zwraca na nie uwagę,ale mój bardzo:P

No i jeszcze czas ,proponowałabym wszystko pisac w przeszłym. A ogólnie jest ok.
Przynajmniej pod względem gramatycznym:P
Konradziq
Konradziq
  25 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: istotką

Konto usunięte
Konto usunięte: planetki

Konto usunięte
Konto usunięte: blondynkiem

Celowe zdrobnienia?

Konto usunięte
Konto usunięte: Podczas swoich wędrówek po planetach spotkał wiele przedziwnych osób: króla,pyszałka,pijaka,geografa,bankiera,latarnika i wiele innych, które uświadomiły mu różne wady dorosłych.

Powtórzenie, i to jeszcze w jednym zdaniu.
Możesz napisać, że "spotkał różne przedziwne osoby" lub też wyrzucić drugie "wiele".

Konto usunięte
Konto usunięte: Mały Książe lubił zadwać trudne pytania, ale pytany o co unikał odpowiedzi. Nie lubił być lekceważony, ponieważ czuje się wtedy odrzucony.

a) Chyba literkę zjadłaś? ;)
b) Niezgodność czasów. Jeśli większość jest w czasie przeszłym, to trzymaj się tego ;).

Konto usunięte
Konto usunięte: i dbać o to co się kocha

Przed "co" przecinek :woot:.

Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego wrócił na swoją planetę, opiekować się nią.

Ja bym jeszcze wcisnął "by" ;).

Polonistą nie jestem, ale lepszy rydz niż nic ; ).
Error
Error
  25 listopada 2009
No prosze.Jednak jestem slepa :D
Anitax
Anitax
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jego najlepszą przyjaciółką była róża, którą się opiekował. Z czasem jego uczucia do róży przekształciły się w miłość.


jeśli się nie mylę to tu też nie powinno być powtórzenia :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.