SprobujSzczescia
SprobujSzczescia
  19 listopada 2009 (pierwszy post)

Napisz obserwację i wniosek. Jarek na patelnie wrzucił 1 łyzke cujru .co sie stało po 10 minutach???

w jakim stosunku wagowym łączy sie wengiel z wodorem w metanie i etenie??

2rozruznij które ze zwiazkow powstaje w wyniku reakcji etanu bromem w obecnsci swiatła ;
brometyn
brometan
bronometan
bromaten

4wyjasni czy zwiazki naleza do tego samego szeregu homologicznego maja;
jednakowa liczbe atomow w czastecce
zblizona wlasnoscia chemiczną
-''-fizyczna
rózny wzur ogulny

pomocy

SprobujSzczescia
SprobujSzczescia
  19 listopada 2009

1wegiel w przyrodzie wystepuje w ;
stanie wodnym jako
w stanie zwiazanym jako
najbogatszym zrudłem wegla jest.

3wskaz produkt jakiej reakcji jest CO2 i H2O ;
spaania z organizmowym dostepem powietrza
eleminacje
redukcji

5podaj nazwe weglowodoruw
C4H8 CH4 C5H8 C2H2
6wskaz jakim reakcja ulego atom
przyłączania
polimeryzacji
redukcji
podstawiania

jeszcze to

oOoBuZiAcZeKoO
oOoBuZiAcZeKoO
  19 listopada 2009
SprobujSzczescia
SprobujSzczescia: wzur ogulny

wzór ogólny![jak juz]

a masz to w ksiązce jak bykk bo akurat tez mam to na jekcjach ostatnio , i wiem ze ci sie nie chce.... a po za tym to jest bez sensu ze ci ktos to napisze skoro nie bedziesz kumał o co biega,, strata twojego i czyjegos czasu, a jezeli to rozumiesz to zrób sam,[to jest moje zdanie]

Pozdro,
SprobujSzczescia
SprobujSzczescia
  19 listopada 2009

te błędy co są to nie moje ja skopiowałem od kolegi bo podawał mi pytania na sprawdzian z chemii i PROSZĘ O POMOC

oBaRtOlInI89Lbn
oBaRtOlInI89Lbn
  19 listopada 2009
SprobujSzczescia
SprobujSzczescia: Napisz obserwację i wniosek. Jarek na patelnie wrzucił 1 łyzke cujru .co sie stało po 10 minutach???


powstał karmel... ;]
Filuteria
Filuteria
  19 listopada 2009

1. Zwróć uwagę na wzór sumaryczny cukru. Będzie to reakcja prażenia cukru, który ulegnie częściowej karmelizacji. Zapewne postanie węgiel i woda. ; )

2. Stosunek wagowy:

CH4 = 3:1
C2H4= 6:1

Zadanie odnośnie szeregu homologicznego. Wpisz sobie hasło w internet szereg homologiczny alkenów i dla porównania np. alkinów. Wydedukuj. ; )

Z resztą poradzisz sobie jeśli tylko zechcesz odrobinę poczytać. Zapewne Ci się to przyda. ; )

ZORD0N
ZORD0N
  19 listopada 2009

gdybyś chociaż podjął próbę rozwiązania tych zadań, to może bym CI pomógł, ale zakładasz temat z lenistwa bo nie chce Ci się nad tym posiedzieć, więc Ci nie pomogę.

Jednym słowem hejtuje

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.