x3TouchMyBody3
x3TouchMyBody3
  17 listopada 2009 (pierwszy post)

Obraz namalowany przestądeusza Makowskiego pt."Skąpiec" przedstawia chęć posiadania jak największej sumy pieniędzy. Jest to obraz symboliczny (niektóre elementy sa wiloznaczne, ukrywają różnorodność treści) Tematem tego obrazu jest skąpstwo. Na pierwszym planie widać skąpca, który cieszy się na widok posiadanych pieniędzy, a wokół niego znajdują się szkatułki z pieniędzmi. Przez okno do pomieszczenia pada światło , które pada na twarz skąpca. na drugim planie występują dzieci, które obserwują to co robi skąpiec. Chcą mu ukraść jego pieniądze. To dzieło skłania do refleksji nad światem i ludźmi z takimi cechami charakteru jak skąpiec. Nad tym że dla nich liczy się tylko chęć posiadania pieniędzy. Myślą tylko o tym i to jest dla nich najważniejsze.

http://www.numizmatyczny.pl/photo/tadeusz_makowski_skapiec.jpg

ktoś sprawdzi :)?

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  17 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Obraz namalowany przestądeusza Makowskiego pt."Skąpiec" przedstawia chęć posiadania jak największej sumy pieniędzy. Jest to obraz symboliczny (niektóre elementy sa wiloznaczne, ukrywają różnorodność treści) Tematem tego obrazu jest skąpstwo. Na pierwszym planie widać skąpca, który cieszy się na widok posiadanych pieniędzy, a wokół niego znajdują się szkatułki z pieniędzmi. Przez okno do pomieszczenia pada światło , które pada na twarz skąpca. na drugim planie występują dzieci, które obserwują to co robi skąpiec. Chcą mu ukraść jego pieniądze. To dzieło skłania do refleksji nad światem i ludźmi z takimi cechami charakteru jak skąpiec. Nad tym że dla nich liczy się tylko chęć posiadania pieniędzy. Myślą tylko o tym i to jest dla nich najważniejsze.

Jeśli piszesz ręcznie nie będzie błędów, które zrobiłaś pisząc na klawiaturze. Za często pojawia się "jest". Myślę, że warto opuścic te nawiasy, i napisac to po prostu po przecinkach lub ładnie ubrac w zdania :). Przed "że" wstawiamy ,.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
x3TouchMyBody3
x3TouchMyBody3
  17 listopada 2009
Sylvinka
Sylvinka: Przed "że" wstawiamy ,.


spoko.. może nie wskoczyło ale wiem
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.