maggie1722
maggie1722
  13 listopada 2009 (pierwszy post)

nie mogę czegoś pojąć... Bo teraz są studia I stopnia potem II stopnia ale są jeszcze ''jednolite studia magisterskie'' i problem polega na tym ze w końcu nie czaję czy ''jednolite...'' to to samo co I i II stopnia razem? wiem że piszę pokracznie ale na pewno mnie zrozumiecie:)

konkretnie chodzi o to że chcę iść na Fotografię i realizację obrazu a takie studia są tylko ''jednolite...'' i nie wiem czy to to czy nie to:P

Tomalon
Tomalon
  13 listopada 2009

1 stopnia to inżynierskie, 2 stopnia to magisterskie, jednolite to robisz najpierw inżynierskie i bez przerwy robisz dalej magisterke, zazwyczaj to wygląda tak, że po 3,5 roku jestes inżynierem a po kolejnych 1,5 roku magistrem , przynajmniej tak jest na politechnikach ;)

maggie1722
maggie1722
  13 listopada 2009

dzieki bardzo;]

maggie1722
maggie1722
  13 listopada 2009

jeszcze jedno pytanie; jak myślicie co powinnam wybrać na maturę idąc na wyżej wymienione studia?

shamaramorgan
shamaramorgan
  13 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze jedno pytanie; jak myślicie co powinnam wybrać na maturę idąc na wyżej wymienione studia?

może historię sztuki, ale i tak większość głosów będą miały Twoje prace, ewentualnie egzamin wstępny.
BoberKamBek
BoberKamBek
  14 listopada 2009

ZDAWAJ MATME:D haha i tak masz ja obowiazkowa, dobrze Ci tak :D

Filuteria
Filuteria
  14 listopada 2009

Studia jednolite, to np. psychologia, prawo. Nie ma tutaj licencjata, ani inżyniera, rzecz jasna. ; )
Studia jednolite to takie po których uzyskuje się tytuł magistra. Nie jest to podzielone na pierwszego i drugiego stopnia.

margotka
margotka
  14 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1 stopnia to inżynierskie, 2 stopnia to magisterskie, jednolite to robisz najpierw inżynierskie i bez przerwy robisz dalej magisterke, zazwyczaj to wygląda tak, że po 3,5 roku jestes inżynierem a po kolejnych 1,5 roku magistrem , przynajmniej tak jest na politechnikach ;)


tak na politechnice... a uniwerstety czy uczenie wyższe...:

studia I stopnia to licencjat
studia II stopnia to studia uzupelniajace do uzyskania tytułu mgr

kończąc studia I stopnia z tytułem licencjata nie musisz robić mgr mozesz isc na studia podyplomowe bezpośrednio zyskujac kolejny fakultet...

studia jednolite magisterskie - przez 5 lat studiujesz kończąc z tytułem mgr ... po prostu nie piszesz dodatkowej pracy w trakcie i nie przechodzisz ponownego naboru na studia... i przez 5 lat nie mozesz sie z nich wycofac bo tracisz lata...

Konto usunięte
Konto usunięte: konkretnie chodzi o to że chcę iść na Fotografię i realizację obrazu


realizacja obrazu jest na pewno na UŚ... i UŁ...
z fotgrafią sie nie orientuje...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.