Anitax
Anitax
  9 listopada 2009 (pierwszy post)

Cześć :)
Moja nauczycielka od historii zawsze zadaje nam dziwne prace ... :P
teraz kompletnie nie wiem jak mam ją zrobić, więc proszę Was o jakąś radę.
Moje zadanie to :
http://w.fotka.pl/5ff4f4f7ec.jpg

rysunki są niewyraźne, dlatego to utrudnia rozpoznanie sytuacji ;x Jedyne co wiem, to to, że 3 rysunek przedstawia "noc kryształową" (przynajmniej tak mi się wydaje).
Nie oczekuje rozwiązania zadania, tylko naprowadzenia na właściwą drogę... ;)

Z góry dziękuję za pomoc. ;)

margotka
margotka
  9 listopada 2009

pierwsze wyglada jak Hitlerjungen (nie recze za poprawna pisownie)

drugie to przemowienie hitlera...byc moze to na otwarcie pierwszych igrzysk olimpijskich...czyli pierwsze ktore zostalo puszczone w TV... kinematografia niemiecka kwitła w tym okresie...

co do reszty nie mam skojarzen...

Anitax
Anitax
  9 listopada 2009

dobrze, że chociaż pomogłaś mi w tych 2 ;)
może ktoś inny wpadnie na pomysł co do tych ostatnich :)

oOoBuZiAcZeKoO
oOoBuZiAcZeKoO
  9 listopada 2009

znalazłam u siebie w książce ze 1 ryzunek to:
Maszeruje SSczyli sztalety ochronne NSDAP. SS było w zamysle elita nowej Europy[po zwycięstwie nazizmu] Do organizacjii przymowano kandydatów o nienagannych cechach rasowych- wysokich niebieskookich blondynów.Esesmani zyskali sobie ponurą sławe w czasie II wojny swiatowej.

Reszty nie mogłam znaleźć ..

margotka
margotka
  9 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kandydatów o nienagannych cechach rasowych- wysokich niebieskookich blondynów.


w skrócie cechy aryjskie;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 listopada 2009
margotka
margotka: drugie to przemowienie hitlera.

na pewno :)

margotka
margotka: .byc moze to na otwarcie pierwszych igrzysk olimpijskich...czyli pierwsze ktore zostalo puszczone w TV... kinematografia niemiecka kwitła w tym okresie...

ale tu nie jestem pewny :)
przemówienie było na stadionie a Tu jest w tle budynek

5.
to chyba 10 maja 1933 roku - Palenie książek (Nazistowska akcja przeciwko nie niemieckiemu duchowi) :woot:
...Ignorance is bliss...
Anitax
Anitax
  9 listopada 2009
RexMundi
RexMundi: 5. to chyba 10 maja 1933 roku - Palenie książek (Nazistowska akcja przeciwko nie niemieckiemu duchowi)


dzięki wielkie :)
Maciejo11
Maciejo11
  9 listopada 2009

chodzi tutaj w jaki sposób hitler przez przemowy potrafił mobilizowac SSmanów czy innych do pracy i do zycia jako nazisci trzeba napisac cos o jego zdolnosciach oratoryjnych

DziQ
DziQ
  9 listopada 2009

3 rysunek zastanawia mnie co to może być upadek Berlina? czy zdobycie Gdańska ?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 listopada 2009
DziQ
DziQ: czy zdobycie Gdańska ?

odpada

w zadaniu masz napisane że jesteś na terenie Niemiec :)
...Ignorance is bliss...
margotka
margotka
  10 listopada 2009
Maciejo11
Maciejo11: chodzi tutaj w jaki sposób hitler przez przemowy potrafił mobilizowac SSmanów czy innych do pracy i do zycia jako nazisci trzeba napisac cos o jego zdolnosciach oratoryjnych


tez bym sie sklaniala do odpowiedzi tego typu...uogolnila i moze wpisala te wszytskie fakty, jakie przytczamy, ze jego przemowienia byly bardzo istotne... sadze, ze o to chodzi w tym zadaniu
Anitax
Anitax
  10 listopada 2009
margotka
margotka: Maciejo11: chodzi tutaj w jaki sposób hitler przez przemowy potrafił mobilizowac SSmanów czy innych do pracy i do zycia jako nazisci trzeba napisac cos o jego zdolnosciach oratoryjnychtez bym sie sklaniala do odpowiedzi tego typu...uogolnila i moze wpisala te wszytskie fakty, jakie przytczamy, ze jego przemowienia byly bardzo istotne... sadze, ze o to chodzi w tym zadaniu


a bardzo możliwe :) uwzględnię to w swojej pracy ;)
Anitax
Anitax
  10 listopada 2009

a na 4 obrazek nikt nie ma pomysłów? ;>
bo w tym mi jest najtrudniej coś napisać ;x To jest propaganda ... napisałam że Żydzi mieli zakaz wstępu na większość publicznych placówek niemieckich, aczkolwiek nie bardzo mi to pasuje do obrazka ...

PizzaDreams
Posty: 197 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
PizzaDreams
  11 listopada 2009
Anitax
Anitax: a na 4 obrazek nikt nie ma pomysłów? ;> bo w tym mi jest najtrudniej coś napisać ;x To jest propaganda ... napisałam że Żydzi mieli zakaz wstępu na większość publicznych placówek niemieckich, aczkolwiek nie bardzo mi to pasuje do obrazka ...

A to nie będą czasy PRL-u?
Anitax
Anitax
  11 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A to nie będą czasy PRL-u?


hmm... czy ja wiem.. co to ma wspólnego z Niemcami? z Hitlerem?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.