MamWyjebane7
MamWyjebane7
  8 listopada 2009 (pierwszy post)

"Każdy Jest Kowalem Swojego Losu" - Jakie Argumenty Do Rozprawki =) HELP Pomóżcie ... podajcie kilka argumentów, a jak macie możliwoŚć to całą =D =P ... ale raczej potrzebuje tylko ARGUMENTY ! Z Gory ThX =*

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  8 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Każdy Jest Kowalem Swojego Losu" - Jakie Argumenty Do Rozprawki =) HELP Pomóżcie ... podajcie kilka argumentów, a jak macie możliwoŚć to całą =D =P ... ale raczej potrzebuje tylko ARGUMENTY ! Z Gory ThX =*

O Matko Boska! :O Cały weekend na to był, a Ty się zabierasz za to w niedziele przed 22 :woot:
Sam pomyśl najpierw :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
JaKwBajce
JaKwBajce
  8 listopada 2009

Myślę, że każdy człowiek jest kowalem swojego losu i to od niego właśnie zależy, co z tego żelaza wykuje, jak wykorzysta swoje życie.

od nas zależy, kim staniemy się w przyszłości, jak pokierujemy naszym życiem,

Aby w pełni wykorzystać swoje życie należy spożytkować talent, jaki się otrzymało od Boga, wypełnić swoje powołanie, zapuścić korzenie życia w coś stałego, niezmiennego, coś, co będzie kierowało naszym działaniem, w coś, co stanie się melodią - znaną - którą rozpoznamy wszędzie.

jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. e słowa przekonują, że efekt jaki osiągniemy, zależy od tego, jak bardzo staraliśmy się, żeby go osiągnąć, ile włożyliśmy w nasze działania wysiłku

JaKwBajce
JaKwBajce
  8 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: e słowa

Te*
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Każdy Jest Kowalem Swojego Losu"

weź przykład z tego że zdecydowałeś sie nie zawracać sobie głowy tym wypracowaniem przez cały weekend a teraz masz tego wyniki
...Ignorance is bliss...
spokoewa
spokoewa
  8 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Tak, uważaj,bo ktoś ci ZA DARMO napisze to wypracowanie.

PS. proponuję przeszukać taki portal jak ściąga.pl tam może się coś znajdzie dla ciebie.
agasta
agasta
  9 listopada 2009
1.Nikt za Ciebie calego nie zrobi.
2.Nawet nie zobaczyles sam.

Człowiek jest kowalem swojego losu i rzeźbiarzem bytu.

'' Myślę, że każdy człowiek jest kowalem swojego losu i to od niego właśnie zależy, co z tego żelaza wykuje, jak wykorzysta swoje życie.

W pierwszej chwili przychodzi mi do głowy niezwykle mądra sentencja 'Człowiek jest istotą, której sposób istnienia jest kwestią otwartej decyzji, kim chce być i kim chce się stać". Całkowicie zgadzam się z tą myślą, bowiem od nas zależy, kim staniemy się w przyszłości, jak pokierujemy naszym życiem, gdzie wyznaczymy sobie cel lotu naszego meteora bytu, przez jakie galaktyki zdarzeń przelecimy, by dotrzeć do kresu naszej życiowej wędrówki, by spaść na jakąś planetę - jak to napisał w jednym ze swoich wierszy Józef Czechowicz - "Żyjesz i jesteś meteorem...".

To, co zrobimy z naszym życiem, nieodłącznie wiąże się z naszą wolnością wyboru. Każdy człowiek jest wolny i tylko od niego zależy, jak tą wolność wykorzysta, co znaczy, jak wykorzysta życie. Aby w pełni wykorzystać swoje życie należy spożytkować talent, jaki się otrzymało od Boga, wypełnić swoje powołanie, zapuścić korzenie życia w coś stałego, niezmiennego, coś, co będzie kierowało naszym działaniem, w coś, co stanie się melodią - znaną - którą rozpoznamy wszędzie.

Pewnie teraz wiele osób mogłoby pomyśleć, że one nie słyszą melodii swojego życia, nie mają określonego celu. Zastanówmy się, czy zawsze chcemy słyszeć tą melodię, czy może zagłuszamy ją upiorną monotonią naszego życia i codziennym wylewaniem szarej farby na obraz nieba. Czy mamy czas, aby zastanowić się nad jego sensem. Czasem warto to zobić, bo życie bez celu jest życiem bez sensu.

Podsumowując moją wypowiedź, zgodzę się z postawioną na wstępie tezą i kolejny raz ją podkreślę mówiąc, że chyba każdy z nas chciałby dokonać czegoś wielkiego w życiu, a "nic wielkiego nie zostanie osiągnięte bez wielkich ludzi, a ludzie są wielcy tylko wtedy, kiedy bardzo pragną takimi być...' ''

'' Znane przysłowie mówi, że każdy jest kowalem swojego losu. Ludzie wierzą w możliwość kreowania własnego życia, nadania mu kształtu zbliżonego do naszych marzeń i pragnień. Przekonanie to wydaje się bliskie także poetą. Utwierdzają nas, że los zależy tylko od nas samych i naszego wysiłku, nawet jeśli efekt końcowy nieraz przynosi rozczarowanie. Tak więc "wielkie dzieło" kowala, czyli każdego z nas, to przede wszystkim ukształtowanie siebie, własnej osobowości, co nie zawsze daje życiowy sukces.
Człowiek jest uznawany tylko za małą cząsteczkę w kosmosie, ale jego dzieje i czyny wskazują, że potrafi siłą umysłu i pracą swoich rąk zmienić oblicze świata. Wymyślił koło i zbudował elektrownie atomową, wymyślił demokrację i sklonował ssaka, wzniósł katedrę NotreDame i skonstruował prom kosmiczny.
Na polskim rynku coraz częściej pojawiają się poradniki psychologicznie i teorie, które popierają hasło: "Chcieć to móc" przekonują, że nasze życie zależy wyłącznie od nas, od naszej pracy i do postanowionego sobie calu.
Nawet Biblia nawiązuje do tego, że człowiek dokonuje świadomie wyborów. Pierwsi ludzie - Adam i Ewa, skuszeni przez szatana - zdecydowali się złamać zakaz Boga: skuszeni przez węza zerwali owoc z drzewa poznania dobra i zła. Po tym co się stał Bóg postanowił wygnać ludzi z tego pięknego ogrodu. Ten czyn sprawił, że Adam i Ewa stali się jako pierwsi kowalami i rzeĄbiarzami swojego losu. Od tej pory musieli sobie radzić sami.
Wiarę w moc człowieka wyznaję także Jan Kochanowski. Poeta głosząc : "Panie to moja praca, a zadanie Twoje" jest przekonany, że można stworzyć swoje życie, miejsce szczęśliwe i wolne od trosk. Wyraża to we fraszkach " Na dom w Czarnolesie" czy "Na lipę". Zachęca w tych dwóch utworach do korzystania z życia i cieszenia się jego urokami, ale jednocześnie podkreśla, że to od pracowitości ludzi i wytrzymałości, zależy czy otrzymają to co oczekuje od życia.
Wisława Szymborska uważaw swoich wierszach, że jesteśmy "kiepsko przygotowani do zaszczytu życia. Poetka jednak nie utwierdza nas w przekonaniu, że skazano nas na bycie marionetkami, którymi kieruje Bóg - choć bardzo często zaskakuje nas los - to jednak tylko my decydujemy o jego kształcie i nawet jeśli nie znamy granej przez nasz roli, pozostaje ona wyłącznie nasza.
Czy jednak te wszystkie argumenty, przekonywująco uzasadniają, iż człowiek jest kowalem swojego losu i rzezbiarzem bytu ??? Czy potrafi zaplanować własne życie i nim kierować ??? Czy być kowalem własnego losu znaczy tylko osiągnąć sukces i zrealizować wszystkie swoje marzenia ??? Na koniec zacytuje jedno piękne zdanie, z którym w pełni się zgadzam:
'Człowiek ma w życiu dwa wyjścia:
kształtować własną rzeczywistość lub oddać się je'. ''
agasta
agasta
  9 listopada 2009
Btw. wystarczylo otworzyc pierwsza strone w googlach. :)

Ale jeszcze lepiej myslec samemu;>
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  9 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Btw. wystarczylo otworzyc pierwsza strone w googlach. :)

I połowa tępych ludzi z klasy ma to samo, mądre :tak:
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
margotka
margotka
  9 listopada 2009

napisz... sparwdzimy... :]

możesz zastosoać wiersz Staffa... :]

agasta
agasta
  9 listopada 2009
Sylvinka
Sylvinka: I połowa tępych ludzi z klasy ma to samo, mądre

To sie szukasz na pozniejszych stronach, gdzie wiekszosc nie zaglada. :)
Alafis
Alafis
  9 listopada 2009

Nick to Ty masz piykny, czemu nie masz blokady konta?

Konto usunięte
Konto usunięte: "Każdy Jest Kowalem Swojego Losu"

"A najbardziej Ci z zawodu kowala"
" Noszący nazwiska Kowalski"
" Reprezentujący Jot Pe"
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  9 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To sie szukasz na pozniejszych stronach, gdzie wiekszosc nie zaglada. :)

Ja to wiem, ale czy on? Zresztą jeśli o J.Polski chodzi to nigdy nie korzystam z pomocy.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
juleczkusia
juleczkusia
  9 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Każdy Jest Kowalem Swojego Losu" - Jakie Argumenty Do Rozprawki =) HELP Pomóżcie ... podajcie kilka argumentów, a jak macie możliwoŚć to całą =D =P ... ale raczej potrzebuje tylko ARGUMENTY ! Z Gory ThX =*

za pięć dwunasta się obudził :nie:
o tej porze nie funkconujemy :mrgreen:
a poza tym sam napisz, my sprawdzimy :tak:
nie odrabiamy prac domowych do cholery jasnej :/
agasta
agasta
  9 listopada 2009
Sylvinka
Sylvinka: Ja to wiem, ale czy on? Zresztą jeśli o J.Polski chodzi to nigdy nie korzystam z pomocy.

Pewnie nie wie :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: czemu nie masz blokady konta?

Wykrakales mu:ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.