OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  7 listopada 2009 (pierwszy post)
Niedawno dowiedziałam się, że jakaś tam znajoma mojej znajomej (:ninja:) poszła na studia, zaocznie, na filologię angielsko-włoską, nie wiem dokładnie jak te studia się nazywają, ale oba języki są połączone. Nigdy jakoś nie myślałam o studiach (jestem w technikum), jak już, jeżeli w ogóle to interesowałaby mnie filologia angielska. A jakby było jeszcze z włoskim to idealnie :zakochany: Uczę się tego języka na dodatkowych lekcjach od 3 gimnazjum, więc długo dosyć.
Zastanawiam się tylko, co można robić po tych studiach. Czy tak, jak po każdej filologii można sobie wybrać specjalność (np. nauczycielka), czy można być 'wszystkim'? :woot: Bo kobieta, u której biorę lekcje włoskiego, skończyła filologię włoską, jest nauczycielką w szkole, udziela dodatkowych lekcji i jest tłumaczem.

Jeżeli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie, byłabym wdzięczna.
miłego dnia.
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  7 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy tak, jak po każdej filologii można sobie wybrać specjalność (np. nauczycielka), czy można być 'wszystkim'?

Możesz byc wykładowcą na uczelni.
A jak byś jeszcze dodatkowo zrobiła jakieś studia np. podyplomowe mogłabyś znaleśc prace np. w telewizji i prasie. Poszperaj po internecie, na pewno coś znajdziesz :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  7 listopada 2009
Sylvinka
Sylvinka: Możesz byc wykładowcą na uczelni. A jak byś jeszcze dodatkowo zrobiła jakieś studia np. podyplomowe mogłabyś znaleśc prace np. w telewizji i prasie. Poszperaj po internecie, na pewno coś znajdziesz :)

Nie wiem, jak na razie myślę, że mogłabym zrobić najpierw licencjackie, a potem magisterskie ;) I nie za bardzo chciałabym pracować w telewizji :nie:
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  7 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I nie za bardzo chciałabym pracować w telewizji

Zostaje jeszcze turystyka, albo po studiach możesz wkręcic się do prezydenta :mrgreen:
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  7 listopada 2009
Sylvinka
Sylvinka: możesz wkręcic się do prezydenta

:crylol:

Sylvinka
Sylvinka: Zostaje jeszcze turystyka

myślałam bardziej o jakimś biurze tłumaczeń czy coś... ;x
słyszałam że jest coś takiego
PizzaDreams
Posty: 197 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
PizzaDreams
  7 listopada 2009
Możesz zawsze iść na Anglistykę, jak moja koleżanka :)
Jak masz angielski, to możesz być kim chcesz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy tak, jak po każdej filologii można sobie wybrać specjalność (np. nauczycielka), czy można być 'wszystkim'?

Też. Możesz by tłumaczem, udzielać korków, uczyć na studiach itd.
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  7 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz zawsze iść na Anglistykę, jak moja koleżanka :) Jak masz angielski, to możesz być kim chcesz.

no właśnie chcę iść... tylko na anglistykę połączoną jakby z filologią włoską ;d
myślę, że to lepszy wybór, bo po tym mam możliwość uczenia obu języków. Albo przykładowo, gdybym chciała zostać tłumaczem, to zawsze lepiej jak się zna 2 języki niż 1, a angielski jest już oklepany, za to włoski zna mało kto. ;)
PizzaDreams
Posty: 197 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
PizzaDreams
  7 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie chcę iść... tylko na anglistykę połączoną jakby z filologią włoską ;d

A dasz radę ogarnąć oba języki?
Na Anglistyce moja koleżanka ma wszystkie przedmioty po angielsku :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Albo przykładowo, gdybym chciała zostać tłumaczem, to zawsze lepiej jak się zna 2 języki niż 1, a angielski jest już oklepany, za to włoski zna mało kto. ;)

Wtedy tak:) A tłumacz, to fajna sprawa ;)
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  7 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A dasz radę ogarnąć oba języki? Na Anglistyce moja koleżanka ma wszystkie przedmioty po angielsku OwocowoKolorowox3:

wiem...
myślę że dam radę ;)
PizzaDreams
Posty: 197 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
PizzaDreams
  7 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem... myślę że dam radę ;)

No chyba, że tak. Ja bym chyba nie podołała :P
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  7 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No chyba, że tak. Ja bym chyba nie podołała :P

to zależy kto co lubi :P
Ja na przykład lubię się uczyć języków, za to nie przepadam za fizyką, chemią i historią. Dlatego wolę się 'pomęczyć' z tym, niż iść na jakąś politechnikę, pedagogikę albo coś podobnego :]
Poza tym z tego co wiem, te studia to głównie filologia angielska z filologią włoską, ale włoski w tym wypadku to taki 'dodatek' :) Zresztą nie wiem, mam jeszcze trochę czasu, muszę się dowiedzieć albo poczytać o tym, jak to w ogóle działa :D Jak na dzień dzisiejszy to studia wydają mi się ciekawe i opłacalne ;)
PizzaDreams
Posty: 197 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
PizzaDreams
  7 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja na przykład lubię się uczyć języków, za to nie przepadam za fizyką, chemią i historią. Dlatego wolę się 'pomęczyć' z tym, niż iść na jakąś politechnikę, pedagogikę albo coś podobnego :]

A ja jestem noga z języków :/
Ja za to lubię prawo :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym z tego co wiem, te studia to głównie filologia angielska z filologią włoską, ale włoski w tym wypadku to taki 'dodatek' :) Zresztą nie wiem, mam jeszcze trochę czasu, muszę się dowiedzieć albo poczytać o tym, jak to w ogóle działa :D Jak na dzień dzisiejszy to studia wydają mi się ciekawe i opłacalne ;)

Ja nie pamiętam jaki ona ma drugi, ale włoski bądź francuski :)
Pomyśł, bo szkoda kasy, jak ma Ci się znudzić po pół roku :)
Konradziq
Konradziq
  8 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiam się tylko, co można robić po tych studiach.

Najlepiej popatrzeć na stronę internetową uczelni i poszukać opisu kierunku ;).

Zazwyczaj po filologiach (na poziomie licencjatu) idzie się dalej, wybierając specjalizację. Na licencjacie uczą wszystkiego, od metodyki, przez językoznawstwo, tłumaczenia i na literaturoznawstwie kończąc.

Nie wiem, co jest w programie takich studiów dwójęzykowych.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy tak, jak po każdej filologii można sobie wybrać specjalność (np. nauczycielka), czy można być 'wszystkim'?

Już teraz chyba wszyscy są w tym dwustopniowym systemie, czyli 3 (licencjat) + 2 (magisterka). Nie orientuję się, jak jest na innych uczelniach, ale u mnie czy np. w Opolu po licencjacie ma się wszystko i nic, a specjalizację wybiera się na poziomie magisterki.

Sylvinka
Sylvinka: Możesz byc wykładowcą na uczelni.

Do zostania wykładowcą daleka droga ;).
Minimalnym wymaganiem jest posiadanie tytułu magistra (nawet pracownicy 'biurowi', czyli np. panie z dziekanatu, muszą taki posiadać), aby pracować na uczelni wyższej. Wykładowcy z kolei muszą być co najmniej doktorami.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.