choccolate
choccolate
  5 listopada 2009 (pierwszy post)

znowu ja...
Tym razem zamierzam kupić vademecum z biologii.
Wiecie może czy są takowe, ale tylko do poziomu podstawowego?
Jakie vademecum/repetytorium jest najlepsze? :P

..może macie takowe na sprzedaż :mrgreen:

Fobia
Fobia
  5 listopada 2009

Nie polecam operonu, jest bardzo okrojone ;x

choccolate
choccolate
  5 listopada 2009
Fobia
Fobia:

o a wydawało mi się, że jedno z lepszych, wizualnie chyba też. :D a polecisz jakieś;>?
Fobia
Fobia
  5 listopada 2009

W sumie mam to vademecum, ale jak pisałam wyżej jest okrojone. Ale zawsze możesz je nabyć w końcu do matury nie będziesz się przygotowała tylko z jednej książki :)
Moje koleżanki uczą się z Biosa (podręcznik) .

Zresztą kto co lubi :D Jeden lubi się uczyć z tego - drugi z tamtego :D

Filuteria
Filuteria
  5 listopada 2009

Jeśli chodzi o operon, to polecam podręczniki, ale to dla zakresu rozszerzonego. B. dużo informacji fajnie posegregowanych.

Jeśli chodzi o vademecum, to polecam Vademecum maturzysty, wyd. Zielona Sowa. Pominiesz jedynie tkanki roślinne i poza tym wszystko na poziom podstawowy musisz umieć.



Pozdrawiam.

choccolate
choccolate
  5 listopada 2009
Filuteria
Filuteria: Jeśli chodzi o operon, to polecam podręczniki, ale to dla zakresu rozszerzonego. B. dużo informacji fajnie posegregowanych.

właśnie, najgorsze, że nie ma do samej podstawy ksiązek z operonu.
Poszukam tej zielonej :)
Filuteria
Filuteria
  6 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma do samej podstawy ksiązek z operonu.


Jasne, że są. ; )
Jest zarówno pp jak i pr.
Ja jednak nie miałam w ręku książki z poziomu podstawowego, dlatego nie mogę napisać, że fajnie się uczy z nich wszystkich. Z Operonem bywa różnie. Jeśli chodzi o chemię tego wydawnictwa, to jest dużo gorsza od biologii.
FemmeFatale
FemmeFatale
  6 listopada 2009

Wymienie ci jakie ja mam i ci powiem ze sie zajebiscie uczy mi z nich :D

ogolnie to na bierzaco powtarzam sobie dzieki kasiązce 'Notatki z lekcji' - biologia.

jest tego 5 tomów ale zajefajnie napisane w postaci podpunktów i wgl swietnie sie z tego korzysta:)

dalej to trening przed maturą , Biologia , wyd Omega , Autorzy : Barbara Bukała,

Nowa Matura, Biologia wyd ParkEdukacja

repetutorium z biologii autor: Kalina Beluch, wyd Skrypt

i mam jeszcze kilka ale akurat nie pamietam wydawnictw :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.