jai
Posty: 413 (po ~67 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
jai
  30 października 2009 (pierwszy post)

mam pytanie moze ktos bedzie mogl mi pomoc,
za rok koncze w niemczech 10 klsse (realabschluss) czyli srednie
wtedy bede mial juz 18 lat i chcialem wrocic do polski na studia germanistyczne
tylko w tym problem ze nie wiem czy tutaj sie liczy to co zdam w polsce ?
czy bede musial zrobic w polsce liceum i mature?
Czekam na odp i dziekuje

margotka
margotka
  30 października 2009

obcokrajowcy mogą studiować w Polsce... na pewno tak jest na Uniwersytecie Śląskim... i nie wymagano od nich matury polskiej...ponadto, akademik otrzymują w 1 kolejności;)... najlepiej zadzwonić do dziekanatu określonego wydziału lub wysłać im maila... na stronie uczelni również powinny znajdować się informacje dla obcokrajowców...

jai
Posty: 413 (po ~67 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
jai
  30 października 2009

nie wiem ja napisalem do meila do uniwersytetu w gdansku , odeslali mi ze mam wyslac swiadectwo po uonczemiu do kuratorium w gdanku i oni zadecyduja ale czy to jest pewne ? a musze wiedziec na czym stoje swiadectwo dopiero pod koniec roku a jak mnie nie wezma to jestem na lodzie

Fieska
Fieska
  30 października 2009
jai
jai: mam pytanie moze ktos bedzie mogl mi pomoc, za rok koncze w niemczech 10 klsse (realabschluss) czyli srednie wtedy bede mial juz 18 lat i chcialem wrocic do polski na studia germanistyczne tylko w tym problem ze nie wiem czy tutaj sie liczy to co zdam w polsce ? czy bede musial zrobic w polsce liceum i mature? Czekam na odp i dziekuje


W Polsce żeby dostać się na studia musisz mieć maturę, dlatego Realschulabschluss się nie liczy, bo to nawet nie jest średnie. Masz Erweiterten Sek. Ab. I ? Jeżeli tak to spróbuj zapisać się do Gymnasium i rób tam maturę. Chyba, że pójdziesz w Polsce do liceum i tam ją zdasz.
Fieska
Fieska
  30 października 2009
jai
Posty: 413 (po ~67 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
jai
  30 października 2009

aha ok dzieki ;)
wiec pojde sobie najpierw do liceum na zaoczne na 2 lata i pozniej na studia ;]

julCiak69
julCiak69
  31 października 2009
jai
jai: mam pytanie moze ktos bedzie mogl mi pomoc, za rok koncze w niemczech 10 klsse (realabschluss) czyli srednie wtedy bede mial juz 18 lat i chcialem wrocic do polski na studia germanistyczne tylko w tym problem ze nie wiem czy tutaj sie liczy to co zdam w polsce ? czy bede musial zrobic w polsce liceum i mature? Czekam na odp i dziekuje

nie.
i szybciej, bez większych problemów dostaniesz sie na Germanistykę nawet an UW, czy na UJ :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.