AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  26 października 2009 (pierwszy post)

hej . Mam taki temat pracy : Proces wytwarzania stali oraz wpływ głównych składników na właściwosci stali i ich podzial.

I mam takie pytanie ja mam opisac wyszystkie te procesy? Czy tylko jeden ten który teraz najczesciej sie wykorzystuje?

Proces = liczba pojedyncza czyli chyba jeden... hm a Wy jak myslicie?

AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  26 października 2009

:( mam taki mętlik w głowie. Jakie ja mam te procesy opisac?

Sztajmex
Sztajmex
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: :( mam taki mętlik w głowie. Jakie ja mam te procesy opisac?


Ja troszeczkę w stali robiłem, i powiem szczerze, by opisać proces powstawania stali od gatunków np. 440, do S30 i innych wariacji z molibdenem, chromem, manganem etc. potrzebowałbym miesiąca.

Jeżeli to praca na chemię, czy fizykę to pewnie wystarczy opis produkcji stali (który jest właściwie podobny w większości przypadków, nie wliczając np. stali specjalnych jak np. damasceńska, Hadfielda) , następnie opis klasyfikacji konkretnych stopów - jeżeli to zadanie na chemię - pod względem składu chemicznego i zawartości węgla. Jeżeli zaś chodzi o fizykę, to poza tym dodałbym nieco o strukturach stali, stopniach twardości HRC czy HB, właściwościach fizycznych i praktycznym wykorzystaniu.

Jeżeli mówimy o zależności pomiędzy podziałem stali a jej właściwościami to go nie ma, bo jedno z drugiego wynika ;) . Stal wysokowęglowa będzie miała inne właściwości fizyczne od niskowęglówki, a to ze względu właśnie na użyte komponenty.

Opisz również jak konkretne pierwiastki wpływają na cechy stali. Np. udział chromu i wyszczególnione na co on wpływa, jakich nadaje stali właściwości etc. Wybierz te najważniejsze : krzem, mangan, chrom, molibden, kobalt, nikiel, wolfram, itd.
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  26 października 2009

hm:) Jest to praca na przedmiot techniki wytwarzania z mater.

@Sztajmex:
dzięki:)

To jak myślicie mam opisac proces: bessemerowski, meratnowski czy może proces tlenowy LD. A może wszystkie?

AgniesiA0320k
Sztajmex
Sztajmex
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hm:) Jest to praca na przedmiot techniki wytwarzania z mater.


No to nieco zmienia posta rzeczy ;) . Jeżeli masz czas, i jest to ważna praca, to rozszerz ją o inne opisy właściwości stali, najczęstszych aspektów użycia konkretnych stali, metod obróbki stali różnych rodzajów w nawiązaniu do ich składu chemicznego.

Jeśli chodzi o proces powstawania, to opisz wszystkie, nie są to zbyt skomplikowane rzeczy, a w końcu nie musisz pisać wszystkiego tak jak w fabryce krok po kroku się odbywa ;) , wszystko i tak kręci się wokół konwertora przecież.

Konto usunięte
Konto usunięte: @Sztajmex: dzięki:)


Nie ma za co ;-)
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No to nieco zmienia posta rzeczy ;) . Jeżeli masz czas, i jest to ważna praca, to rozszerz ją o inne opisy właściwości stali, najczęstszych aspektów użycia konkretnych stali, metod obróbki stali różnych rodzajów w nawiązaniu do ich składu chemicznego. Jeśli chodzi o proces powstawania, to opisz wszystkie, nie są to zbyt skomplikowane rzeczy, a w końcu nie musisz pisać wszystkiego tak jak w fabryce krok po kroku się odbywa ;) , wszystko i tak kręci się wokół konwertora przecież.

hm dla mnie każda praca ważna:PP jestem ambitna i jak juz sie za cos biore to wykonuje to porządnie lub nie robie wcale:) Pytam dlatego bo w tej dziedzinie jestem zielona:) hm czyli opisze wszystkie:) jeszcze raz DZIęKUJĘ:)
Sztajmex
Sztajmex
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hm dla mnie każda praca ważna:PP jestem ambitna i jak juz sie za cos biore to wykonuje to porządnie lub nie robie wcale:) Pytam dlatego bo w tej dziedzinie jestem zielona:) hm czyli opisze wszystkie:)


Bardzo dobrze, że jesteś ambitna ;-) . Linkuję Ci jeszcze małą ściągawkę jeśli chodzi o opis użycia i właściwości stali tak w pigułce, masz tam wyszczególnione wszystko, i jest to opisane z sensem, tamci ludzie wiedzą co piszą :)

Powodzenia w pisaniu ;)
Sztajmex
Sztajmex
  26 października 2009

Link nie wszedł :

http://www.knives.pl/www/faq/knifeopedia/materialy_na_glownie_nozy.html

AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.knives.pl/www/faq/knifeopedia/materialy_na_glownie_nozy.html

super:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Powodzenia w pisaniu ;)
jeszcze raz dzięki:)
joaquin6969
Posty: 48 (po ~159 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
joaquin6969
  27 października 2009

świetne fotki ;) sami zobaczcie:

http://www.fotka.pl/mniej30/poleceni.html?id=1016208
http://www.fotka.pl/mniej30/Galeria.html?id=3535514 ;)))

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.