AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  21 października 2009 (pierwszy post)

witam:)

Mam napisac prace kontrolna na temat: Przedstaw proces wytwarzania stali oraz wpływ głownych składników na właściwosci stali i ich podzial.

I mam takie pytanie może ktos bardziej orientuje sie w temacie, jakie są procesy wytwarzania stali? na necie znalazłam cos takiego:
- konwertorowy,
- martenowski,
- elektryczny.

Jeszcze jakies? Prosze o pomoc.

MaQ7
MaQ7
  21 października 2009

moze to sie przyda?
Klik

AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  22 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moze to sie przyda? Klik

dziekie:) na pewno przejże:)
Czerek5
Czerek5
  22 października 2009

Ostatnio na zajęciach ( z rok temu : P) Tworzyliśmy stal jakoś w piecu. Żelazo + sproszkowany węgiel drzewny, zamknięte szczelnie w jakimś opakowaniu w beztlenowej atmosferze. Ciężko mi sprecyzować bo wszystko od tamtej pory zapomniałem :) Ale z tego co mi się wydaje to nazywało się procesem nawęglania żelaza. A stal jest to w końcu stop żelaza z węglem, więc coś w tym jest.
A te metody co wymieniłaś zawierają się chyba w procesach metalurgii proszków : ) Może tutaj znajdziesz trochę więcej na ten temat KILK

AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  23 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnio na zajęciach ( z rok temu : P) Tworzyliśmy stal jakoś w piecu. Żelazo + sproszkowany węgiel drzewny, zamknięte szczelnie w jakimś opakowaniu w beztlenowej atmosferze. Ciężko mi sprecyzować bo wszystko od tamtej pory zapomniałem :) Ale z tego co mi się wydaje to nazywało się procesem nawęglania żelaza. A stal jest to w końcu stop żelaza z węglem, więc coś w tym jest. A te metody co wymieniłaś zawierają się chyba w procesach metalurgii proszków : ) Może tutaj znajdziesz trochę więcej na ten temat KILK

dziękuje:) przejże:) zapewne cos sie przyda:):)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.