Patryk91x
Patryk91x
  15 października 2009 (pierwszy post)

witam. moja znajoma mieszka od 15 lat w UK. W tym roku kończy szkołę średnią. zna język angielski bardzo dobrze. czy mogłaby więc nauczać w Polsce tego języka w szkole? Czy musiałaby tu iść dalej na jakieś studia, czy może kolegium?

styka51
styka51
  15 października 2009
Patryk91x
Patryk91x: Czy musiałaby tu iść dalej na jakieś studia, czy może kolegium?

Chyba musiałabym mieć minimum jakiś kurs skończony jakikolwiek papierek, ze wie o co chodzi...A jak zna angielski to w Polsce na studia niech idzie ^^
TexasRanger
TexasRanger
  15 października 2009

Do przedszkola mogą ją przyjąć.

Aby przyjęli ją jako nauczycielkę od angielskiego - choćby do podstawówki - musi mieć minimum Licencjat - no chyba, że będzie szukać szczęścia w jakichś szkołach prywatnych nie z tej ziemi...

feuliette
feuliette
  16 października 2009
Patryk91x
Patryk91x: Patryk91x

tak z wejścia , tzn przyjedzie z UK i odrazu do pracy w szkole to nie kazdy nauczyciel musi miec skonczony kurs lub studia pedagogiczne ; >
shamaramorgan
shamaramorgan
  16 października 2009
Patryk91x
Patryk91x: witam. moja znajoma mieszka od 15 lat w UK. W tym roku kończy szkołę średnią. zna język angielski bardzo dobrze. czy mogłaby więc nauczać w Polsce tego języka w szkole? Czy musiałaby tu iść dalej na jakieś studia, czy może kolegium?

jeśli ma znajomości, przyjmą ją bez papierka. Tak jest w podstawówce mojej siostry.
Konradziq
Konradziq
  16 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: przyjmą ją bez papierka. Tak jest w podstawówce mojej siostry.

Gdy brak kadry, przyjmują bez papierków. Jednak stawia się wymóg, że w tym samym czasie robi się owy papierek.

Bo nie wierzę, że w innym wypadku kuratorium by się na to zgodziło.
juleczkusia
juleczkusia
  18 października 2009
Patryk91x
Patryk91x: witam. moja znajoma mieszka od 15 lat w UK. W tym roku kończy szkołę średnią. zna język angielski bardzo dobrze. czy mogłaby więc nauczać w Polsce tego języka w szkole? Czy musiałaby tu iść dalej na jakieś studia, czy może kolegium?

proponuję by zrobiła kurs w jakieś renomowanej szkole języków obcych i miała certyfikat.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.