choccolate
choccolate
  15 października 2009 (pierwszy post)

Chcę zacząć się przygotowywać do tegorocznej matury z biologii w zakresie podstawowym. Jako, że vademecum zawiera informacje również do rozszerzenia, nie będę umiała wybrać tych potrzebnych tylko do podstawy.
Jaką książkę, korepetytorium, vademecum itp. polecacie do nauki w zakresie podstawowym z biologii do matury?

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  15 października 2009

Biologia Vademecum Operon matura 2010

choccolate
choccolate
  15 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

dziękuje, jednak tam jest też zakres rozszerzony, po czym mam poznać co obowiązuje tylko na podstawie?
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  15 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dziękuje, jednak tam jest też zakres rozszerzony, po czym mam poznać co obowiązuje tylko na podstawie?

ja mam vademecum z geografii z tego wydawnictwa i są po prostu oznaczenia co jest na rozszerzeniu a co na podstawie. Tak samo jest w vademecum z Grega.
choccolate
choccolate
  15 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

hmm.. koleżanka ma te vademecum i mówila, że nie ma oznaczeń :(
Filuteria
Filuteria
  15 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcę zacząć się przygotowywać do tegorocznej matury z biologii w zakresie podstawowym. Jako, że vademecum zawiera informacje również do rozszerzenia, nie będę umiała wybrać tych potrzebnych tylko do podstawy. Jaką książkę, korepetytorium, vademecum itp. polecacie do nauki w zakresie podstawowym z biologii do matury?


Podstawa to człowiek, genetyka i ekologia.
Wybierz z książek działy dotyczące tych haseł.

Koniecznie naucz się witamin i hormonów. ; )
choccolate
choccolate
  17 października 2009
Filuteria
Filuteria: Podstawa to człowiek, genetyka i ekologia. Wybierz z książek działy dotyczące tych haseł. Koniecznie naucz się witamin i hormonów. ; )

dziękuje :) rośliny odpadają całkowicie?
Filuteria
Filuteria
  17 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dziękuje :) rośliny odpadają całkowicie?


Tak, roślin na poziomie podstawowym nie ma. : )

Chodzi mi tutaj dokładnie o ich cykl rozwojowy, budowę, tkanki roślinne, itd. Natomiast ucząc się będziesz miała z nimi do czynienia w niewielkim stopniu przyswajając ekologię. ; ) To jednak nic strasznego.
choccolate
choccolate
  17 października 2009
Filuteria
Filuteria:

ok dziękuje. : )
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.