SiwaZioom
SiwaZioom
  13 października 2009 (pierwszy post)

mam poprowadzić całą lekcje na temat symboli narodowych.
niby okay tylko nie chce żeby mi cała klasa usneła, tylko żeby to jakoś ciekawie zrobić ;]
ale jako takiej koncepcji brak.
więc gdyby ktoś mógł podsunąć jakiś pomysł to z góry bardzo dziękuje ;))

MaQ7
MaQ7
  13 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mam poprowadzić całą lekcje na temat symboli narodowych. niby okay tylko nie chce żeby mi cała klasa usneła, tylko żeby to jakoś ciekawie zrobić ;] ale jako takiej koncepcji brak. więc gdyby ktoś mógł podsunąć jakiś pomysł to z góry bardzo dziękuje ;))

jak to nie beda tylko Polskie to jakas zgadywanke moze :P
po obrazku kogo to symbol potem ew jakis opis ciekawy ;x
Konradziq
Konradziq
  13 października 2009

Lekcja historii?
Możesz powiedzieć, że pierwotnie barwą narodową był karmazyn i jak to się stało, że w końcu flaga została biało czerwona.
Możesz opowiedzieć o historii orła białego, jak to tracił koronę i kiedy ją odzyskał, możesz poszukać starych rycin czy obrazków pokazujące dawne godła.
Możesz powiedzieć, ile tak naprawdę polski hymn ma zwrotek i jakieś anegdoty z nim związane (chociażby na jakiś wręczeniach medali, gdzie został pomylony z innym, czy też puścić go w wykonaniu Edyty Górniak :ninja: ).
A jeśli ma być to lekcja o ogólnych symbolach narodowych, to możesz zrobić tak, jak napisał MaQ.

SiwaZioom
SiwaZioom
  13 października 2009

generalnie to o polskich bardziej, chociaż moge coś tam dodać o zagranicznych ;]
no może jednak hymn w wykonaniu edzi odpuszcze, nie bede sie znęcać ;d
ale reszta to ciekawie nawet może wyglądać, dzieki bardzo ;))

Carlsb
Carlsb
  13 października 2009

żeby było ciekawie to zrób (jak masz możliwość) prezentacje w Power Pointcie ..chodzi o multimedia i wizualność .. to na pewno przyciągnie uwagę i nie będzie nudne :)

Agusiowy
Agusiowy
  14 października 2009

Zrob jakiś konkurs/zabawę, żeby nie iedzieli i gadali do siebie, tylko do Ciebie :lol2:

margotka
margotka
  14 października 2009

gdyby zabrać się za to wczensiej niż o 21h ... to należałoby wypożyczyć ksiązkę Kopalińskiego "Słownik mitów i tradycji kultury" .. opisuje w nim etypomogie powstania i odwołań np. symboli narodowych... można znaleźć wiele inereresujących przykładów..

...temat symbolizmu, semiotyki czy semiologii to temat rzeka... i nie wystarczy 45 min :>

jesli jesteście na etapie Młodej Polski czy Oświecenia to przywołaj obrazy... dość, że się wzrokowo obędą to jeszcze czegoś nauczą i może zaciekawią...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.