1111stysia1111
1111stysia1111
  13 października 2009 (pierwszy post)

"Film który warto obejżeć"

a tresci zadania umieść informacje o aktorach, reżyserze, itd
oraz o czasie i miejscu akcji..
umiesc takze krotkie recenzje o tym filmie..

pomoże ktoś w napisaniu?

JaKwBajce
JaKwBajce
  13 października 2009

Masz już jakiś wybrany film?

margotka
margotka
  13 października 2009

do biblioteki się wybrać po ksiązkę Przylipiaka "Kino stylu zerowego"... wszystkie najwazniejsze elementy filmu sa opisane ... dla ambitniejszych Teoplitz (4 tomy)...

a resztę można znaleźć w sieci... jak bedzie praca gotowa mozesz nam ja pokazać... poprawimy jeśli coś będzie nie tak...

1111stysia1111
1111stysia1111
  13 października 2009

nie mam. tz myslalam o jednym, ale jest to film romantyczny.
film bollywoodzki "Veer-Zaara"
ale chcialabym napisac o jakims historycznym opartym na faktach..
wydaje mi sie ze tym podwyższe sobie ocene..

Katyn i dzieci Ireny Sendlerowej odpadas, bo na temat tych filmow mam napisac inne opowiadanie.. :D

JaKwBajce
JaKwBajce
  13 października 2009

nom taki film móglby poprawić ci ocene.. Może "Pasja" Gibsona?

1111stysia1111
1111stysia1111
  13 października 2009

O. Bardzo dobry pomysł :)

JaKwBajce
JaKwBajce
  13 października 2009

A wczorajsza praca jak ci poszła?:D

1111stysia1111
1111stysia1111
  13 października 2009

jestem w trakcie. ;]
okazalo sie ze jest to na czwartek wiec tylko zaczelam :))

margotka
margotka
  13 października 2009

nieee boolywoodzka estetyka jest kiczowata:)

to już "Pasja" lepsza... jak zrobisz to dawaj...sprawdzimy:>

nie zapomnij o takich pojeciach, jak: akcja, montaż, ujęcie, sekwencja, symbole, światło, muzyka...
interpretacja to jest przesłanie filmu, a analiza dotyczy konstrukcji filmu... recencja musi zawiera obydwa elementy...

fachową analizę przeprowadza się w ten sposób, ze najpierw ogląda się film w całości i zapisuje myśli po zobaczeniu filmu... a później scena po scenie...

zwróć uwagę na rzeczy, które się powtarzają... np. muzyka (sceny smutne i wesołe powinny mieć podobne zabawienie melodyczne, albo tą samą piosenkę, co charakteryzuje osoby - moga to być nawet przedmioty i kolor ubrania)... powtarzające przedmioty, zbliżenia na rzeczy oznaczają, że będą one ważne wpóżniejszej częsci filmu, albo są istotne dla całości...

jeśli jest to typowy film stylu zerowego powinien co 15 min z zegarkiem w ręku następowac punkt zwrotny... dobrym filmem, by to wykazac jest "okno na podwórze"...

Kandaules
Kandaules
  13 października 2009

jak historyczny to może film na podstawie książki SIŁY ŻYCIA autor Gray Martin albo Mietek Grajewski , albo Death and the Maiden Polanskiego , a najlepiej Taszkient, miasto chleba reżyser Szuchrat Abbasow

1111stysia1111
1111stysia1111
  13 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak historyczny to może film na podstawie książki SIŁY ŻYCIA autor Gray Martin albo Mietek Grajewski , albo Death and the Maiden Polanskiego , a najlepiej Taszkient, miasto chleba reżyser Szuchrat Abbasow


zadnego z nich nie oglądałam..
Kandaules
Kandaules
  13 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zadnego z nich nie oglądałam..

no właśnie , a warto ...
Carlsb
Carlsb
  13 października 2009
margotka
margotka: dla ambitniejszych Teoplitz (4 tomy)...


ludzie na studiach się głowią nad jego teoriami (swoją drogą bardzo ciekawymi) a Ty podajesz to dla licealistów :P

aczkolwiek masz rację , pozycja jak i autor godne polecenia .. ale nie na tym etapie jeszcze:)
margotka
margotka
  14 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: margotka: dla ambitniejszych Teoplitz (4 tomy)...ludzie na studiach się głowią nad jego teoriami (swoją drogą bardzo ciekawymi) a Ty podajesz to dla licealistów :Paczkolwiek masz rację , pozycja jak i autor godne polecenia .. ale nie na tym etapie jeszcze:)


przynajmniej kompetentne źródło:] a ne głupoty w stylu "filmweb" z wypowiedziami internautów...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.