Julianeczka91
Julianeczka91
  12 października 2009 (pierwszy post)

Cześć.
Mam takie pytanie, czy jeśli do ustnej matury, do literatury podmiotu dodam biografię, ale NIEAUTORYZOWANĄ, to czy taka może być?
Powiem, że temat odnosi się do twórczości Dana Browna i nie wiem jak mam skołować jakąś biografię... Bo co? wpiszę gazety?
Pozdrawiam.

Caharinos
Caharinos
  12 października 2009

Ogólnie nie można dawać z gazet. Jeśli chodzi o biografie to lepiej iść do biblioteki i znaleść sobie biografie dona browna i wypisać z niego jakie wydawnictwo seria etc... inaczej nie bedzie punktów albo polonistka sama Ci zwróci uwagę że nie można z gazet;)

Julianeczka91
Julianeczka91
  12 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie nie można dawać z gazet. Jeśli chodzi o biografie to lepiej iść do biblioteki i znaleść sobie biografie dona browna i wypisać z niego jakie wydawnictwo seria etc... inaczej nie bedzie punktów albo polonistka sama Ci zwróci uwagę że nie można z gazet;)


no właśnie gazety mogą być. A publikacji w wydaniu książkowym, recenzji nie ma - nie zostały wydane.
margotka
margotka
  13 października 2009

masz na myśli opis biblioteczny literatury podmiotu dla linków internetowych?

jesli tak... to ci dam gotowy przepis...

co do gazet pierwsze słysze, by nie moznabyło wstawiac w opisy bibliograficzne artykułów... wystarczy umieć to zrobić...

opis dokladnie czego ma dotyczyć bibliografia...

ewentualnie wejdz sobie na stronę biblioteki narodowej i wpisz "hasło podmiotowe" imię i nazwisko wyskoczą ci wszytskie dzieła o tym autorze... są również takie opisy wydawane w rocznikach(spis wsyztskich ksiązek wydanych w danym roku wg przedmiotu i podmiotu) i powinny znajdowac się w głownej bibliotece miejskiej... jesli nie - to niestety musisz udać się do Poznania;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.