EmilYoo
EmilYoo
  12 października 2009 (pierwszy post)

Cześć , dawno mnie w szkole nie było aż tu nagle dali mi niby łatwe zadanie.

"Suma dwóch liczb naturalnych jest równa 7 a ich największy wspólny dzielnik wynosi 14 znajdź te liczby podaj wszystkie możliwości "

Kurcze wydawało mi się ,że jak zrobię to tak:
2x = 7 //2
x = 3,5

Ale to jakieś brednie mi wychodzą , ktoś pomoże bo ja już rady nie daję.

EmilYoo
EmilYoo
  12 października 2009

Sry ....za duble post , ale czy tu chodzi o tego typu rozwiązania :
1 + 6 = 7 //14 = 1/2
2 + 5 = 7 //14 = 1/2
i tak dalej i tak dalej ??

MaQ7
MaQ7
  12 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Suma dwóch liczb naturalnych jest równa 7

x+y=7
Konto usunięte
Konto usunięte: największy wspólny dzielnik wynosi 14 znajdź te liczby podaj wszystkie możliwości

i tu cos mi nie pasuje jakim cudem jesli to liczby naturalne czyli wieksze od 0 i calkowite i lacznie 7 maja miec NWD = 14? O.o
margotka
margotka
  12 października 2009

może jest błąd w zadaniu?:P

Agusiowy
Agusiowy
  12 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i tu cos mi nie pasuje jakim cudem jesli to liczby naturalne czyli wieksze od 0 i calkowite i lacznie 7 maja miec NWD = 14? O.o

Pisze, że suma dwóch liczb naturalnych ;) A nie, że 14 to naturalna :)

Ogólnie dodać dwie liczby naturalne, które dają 14 :woot:
EmilYoo
EmilYoo
  12 października 2009

Zadanie takie jest , babka sama takie na kartkach rozdała , na aprilis zdecydowanie za wcześnie , czyli w zadaniu są jakieś bugi , tak ??

MaQ7
MaQ7
  12 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Suma dwóch liczb naturalnych jest równa 7

te liczby to moga byc tylko pary ({1,6};{2,5};{3;4}) najwiekszy wspolny dzielnik kazdej pary to 1.
najwiekszy wspolny dzielnik to najwieksza liczna przez jaka sie dziela te obie liczby wiec jakim cudem tam ma byc 14? przeciez NWD musi byc max rowny takiej liczbie...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.